fot.: Polsat

Katarzyna Cebula zwyciężczynią „Wyspy przetrwania”

150 tys. zł za zwycięstwo w programie „Wyspy przetrwania” otrzymała Katarzyna Cebula.

Po tygodniach zmagań na jednej z wysp archipelagu Fidżi przetrwały tylko dwie osoby.

W pierwszej polskiej edycji „Wyspy przetrwania” brało udział 16 osób. Chcieli przeżyć przygodę swojego życia. Przez niemal miesiąc zmagali się z aurą, brakiem jedzenia, spartańskimi warunkami, trudnymi zadaniami, a przede wszystkim własną psychiką. Wytrzymałość uczestników w każdym aspekcie została wystawiona na ciężką próbę. Walczyli wytrwale dzień w dzień, przy okazji tworząc sojusze, negocjując, ale też knując i spiskując.

Do finałowego odcinka awansowali: Katarzyna Cebula, Maciej Kuśmierz, Paweł Poręba i Daniel Wiśniowski. Pierwszy odpadł Daniel, a następnie z programem pożegnał się Maciej. O końcowym zwycięstwie zadecydowały głosy współplemieńców, siedmioosobowego jury, policzone na żywo w studiu Polsatu.

Reality-show „Wyspa przetrwania”, które emitowano w piątkowe wieczory, dla Polsatu produkowała firma Jake Vision. Program realizowano na podstawie formatu „Koh-Lanta”, który jest francuską wersją reality-show „Survivor”. Telewizja Polsat nie informuje, czy powstanie druga edycja programu.