Ewa Żarska z Polsat News nominowana do Nagrody Radia ZET im. A. Woyciechowskiego

Ewa Żarska, łódzka reporterka Polsat News, została nominowana do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Dziennikarkę nominowano za reportaż „Mała prosiła, żeby jej nie zabijać”.

Ewa Żarska, łódzka reporterka Polsat News, została nominowana do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Dziennikarkę nominowano za reportaż „Mała prosiła, żeby jej nie zabijać”.

Reportaż, wyemitowany w styczniu tego roku, był podsumowaniem półrocznej pracy Ewy Żarskiej, która w tym czasie bez problemu ustaliła gdzie mieszka i pracuje bohater reportażu. Warto podkreślić, że pedofil był już poszukiwany w latach 2008-2013, jednak sprawa została umorzona właśnie ze względu na brak możliwości ustalenia miejsca pobytu podejrzanego. Po informacjach Polsat News prokuratura Okręgowa w Łodzi wszczęła śledztwo w sprawie gwałtu oraz zabójstwa 6-letniej dziewczynki w 2008 roku, a policja opublikowała list gończy za Krzysztofem P. (za posiadanie treści pornograficznych z udziałem dzieci oraz zmuszanie do prostytucji). Temat Krzysztofa P. Ewa Żarska kontynuowała w kolejnym reportażu pt. „Zbrodnia bez kary”, który wyemitowano we wrześniu. Reporterka badała, czy ten pedofil w 1976 r. mógł też zabić chłopca z Pabianic.

Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego to jedna z najbardziej prestiżowych nagród świata dziennikarskiego w Polsce. Wyróżnienie jest przyznawane co roku autorowi materiału dziennikarskiego, który istotnie wpłynął na świadomość Polaków, odkrywając przed nimi to, co wcześniej ukryte lub niedopowiedziane. O nagrodę walczy jedenastu dziennikarzy. Po raz pierwszy statuetkę wręczono w 2005 roku w 10. rocznicę śmierci jej patrona. Pomysłodawcą i organizatorem nagrody jest Radio ZET. Tegoroczny zwycięzca zostanie ogłoszony 15 listopada br. podczas uroczystej gali, która odbędzie się w warszawskiej Zachęcie.