„Tragedia rodziny Petersonów” – nowy program w CI Polsat

MN 08/10/2017
„Tragedia rodziny Petersonów” – nowy program w CI Polsat
 W poniedziałek, 30 października na antenie CI Polsat zadebiutuje program „Tragedia rodziny Petersonów”.

Tajemnicze zniknięcie w Wigilię Laci Peterson, będącej w dziewiątym miesiącu ciąży, było w pierwszych latach XXI wieku jedną z najgłośniejszych spraw kryminalnych w USA. Ostatecznie o morderstwo oskarżono Scotta Petersona, męża Laci, i tak rozpoczął się proces dekady. Przysięgli jednogłośnie uznali mężczyznę za winnego i skazali go na śmierć. Publicznie bodaj nikt nie wyraził wątpliwości co do jego winy. Tymczasem wystarczy pobieżna analiza szczegółów, by dojść do wniosku, że podczas śledztwa i samej rozprawy dopuszczono się poważnych uchybień.

Świadków, którzy twierdzili, że widzieli Laci, nie przesłuchano ani nie wezwano przed oblicze sądu. Dowody wskazujące na alternatywne scenariusze wydarzeń zlekceważono i odrzucono. Choć na jaw wyszły matactwa policji w trakcie dochodzenia, pominięto ten wątek – podobnie jak naruszenie zasad postępowania przez przysięgłych.

Program „Tragedia rodziny Petersonów” będzie emitowany od 30 października, w poniedziałki o 23:00 w CI Polsat. W październiku na antenie stacji zadebiutował też cykl „Godziny przed śmiercią”, który można oglądać w czwartki o 22:00. Serial opowiada o autentycznych zbrodniach i zdeterminowanych śledczych, którzy odtwarzają wydarzenia mające miejsce w ostatniej dobie życia ofiary.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Twój komentarz pojawi się na stronie, po sprawdzeniu go przez moderatorów.