Żegnamy „To był dzień”. Jak program zmieniał się na przestrzeni lat?

W piątek, 1 września Polsat News wyemituje ostatnie wydanie programu „To był dzień”. Od 4 września w jego miejscu będzie nadawany wydłużony program „Tak czy nie”.

„To był dzień” jest pokazywany w Polsat News od pierwszego dnia emisji kanału, czyli od 7 czerwca 2008 roku. Początkowo nazwą „To był dzień” określano całe pasmo wieczorne, którego głównym elementem był, nadawany o 20:00, godzinny program prowadzony przez Dorotę Gawryluk, Beatę Grabarczyk, Jarosława Gugałę, a następnie Joannę Wrześniewską-Sieger. Początkowo „To był dzień” można było oglądać codziennie. W kolejnych latach rezygnowano kolejno z wydań: niedzielnych, sobotnich i piątkowych.

Pierwsze zmiany w magazynie nastąpiły w grudniu 2008 roku. Wtedy główną prowadzącą „To był dzień” została Magda Sakowska, która do Polsat News przeszła z TVN24. „To był dzień” otrzymał nową czołówkę i oprawę graficzną. Wydzielił się też z wieczornego pasma i stał się odrębnym programem. Z magazynu odeszła Dorota Gawryluk.

W 2009 roku do redakcji dołączył Marek Kacprzak, który jednak później przeszedł do pasma porannego. W 2010 roku w roli gospodarzy debiutowali Bogusław Chrabota i Dariusz Ociepa (ten drugi pojawiał się w magazynie okazjonalnie, w 2012 roku doszedł na stałe do ekipy). Do „To był dzień” dołączyła Agnieszka Gozdyra. W 2009 i 2010 roku program zmieniał oprawę i czołówkę.

31 stycznia 2013 roku z programu odeszła Agnieszka Gozdyra, a wcześniej, bo w drugiej połowie 2012 roku, magazyn przestał prowadzić Bogusław Chrabota. W lutym 2013 roku do prowadzenia „To był dzień” powróciła Joanna Wrześniewska-Sieger. W kwietniu 2013 roku program odświeżono pod względem graficznym i oprawy muzycznej.

W styczniu 2014 roku wprowadzono poniedziałkowe wydania z publicznością pt. „To był dzień. Otwarcie”. Wtedy też z programu odeszła Beata Grabarczyk, a wcześniej także Joanna Wrześniewka-Sieger, a do składu prowadzących wrócił Marek Kacprzak.

W sierpniu 2016 roku z programu odeszła Magda Sakowska. Głównym gospodarzem stał się Marek Kacprzak. Wybrane wydania prowadzi Dariusz Ociepa. W 2016 roku z rezygnowano z emisji „To był dzień. Otwarcie”. W sierpniu 2017 roku podjęto decyzję o likwidacji „To był dzień” i zastąpieniu go od września wydłużonym magazynem „Tak czy nie”.