Nowe pasmo publicystyczne o 21:00 w Polsat News

5 programów, pięciu prowadzących o stałej porze od poniedziałku do piątku. Polsat News od września wprowadza o godzinie 21:00 wieczorne pasmo publicystyczne, w którym widzowie zobaczą aż trzy nowe produkcje: w poniedziałek – „Tło” z Bartoszem Kurkiem, we wtorek – „Pod Pressją” z Joanną Wrześniewską-Sieger, a w czwartek „Durczokrację” Kamila Durczoka. W paśmie zobaczymy także po wakacyjnej przerwie – w środy „#DorotaGawrylukZaprasza”, a w piątki „Prezydenci i premierzy” Jarosława Gugały.

Od września w Polsat News widzowie zobaczą również weekendowe programy „Skandaliści” Agnieszki Gozdyry w soboty o 20:00 oraz „Państwo w Państwie” w niedziele o godzinie 19:30.

„Tło” to propozycja na poniedziałkowy wieczór. Gośćmi programu będą m.in. politycy, sportowcy, artyści, a treścią każdej z rozmów – ich doświadczenie zawodowe oraz sprawy istotne społecznie, omawiane jednak z pewnym dystansem do aktualnych wydarzeń. Widzowie będą mogli przekonać się, które momenty w życiorysie zaproszonych bohaterów były dla nich kluczowe. Gospodarzem programu jest Bartosz Kurek, jeden z prowadzących główne wydanie „Wydarzeń”. Emisja „Tła” w poniedziałki o godzinie 21:00.

We wtorek o godzinie 21:00 najważniejsze wydarzenia ostatnich dni, w studiu Polsat News, przedyskutują, skomentują i ocenią dziennikarze wiodących tytułów prasowych i internetowych. Tak w skrócie będzie wyglądał nowy program „Pod Pressją”, kolejna propozycja pasma publicystycznego. Gospodynią jest Joanna Wrześniewska-Sieger, prowadząca główne wydanie „Wydarzeń”.

W środy o godzinie 21:00 na antenę Polsat News po wakacyjnej przerwie powraca „#DorotaGawrylukZaprasza”, autorski program Doroty Gawryluk, jednej z najbardziej znanych i szanowanych dziennikarek w Polsce.

„Durczokracja” to czwartkowy program Kamila Durczoka. Opinie zaproszonych do studia polityków i ekspertów na temat bieżących wydarzeń politycznych, ekonomicznych i społecznych poznamy o godzinie 21:00.

Natomiast o tej samej porze w piątki, komentarzy udzielą „Prezydenci i Premierzy”. Program, który powraca do jesiennej ramówki Polsat News, prowadzi niezmiennie Jarosław Gugała.