Najlepsze kabarety w Polsacie

21 listopada na scenie Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wystąpią najlepsze polskie grupy kabaretowe i najbardziej znani satyrycy. Będzie to kolejna edycja Kataryniarzy - Kabaretowej Rewelacji Roku. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął Polsat, który pokaże na swojej antenie relację z tegorocznych spotkań kabaretowych.

21 listopada na scenie Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wystąpią najlepsze polskie grupy kabaretowe i najbardziej znani satyrycy. Będzie to kolejna edycja Kataryniarzy – Kabaretowej Rewelacji Roku. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął Polsat, który pokaże na swojej antenie relację z tegorocznych spotkań kabaretowych.

Gospodarzami wieczoru będą Piotr Bałtroczyk i Michał Koterski. Na scenie zobaczymy m.in. Formację Chatelet, Kabaret Młodych Panów, Łowców.B, Neo-Nówkę, Artura Andrusa, Grupę MoCarta oraz Kabaret pod Wyrwigroszem. Retransmisja w Polsacie zaplanowana jest na 30 listopada.

Cykl Kataryniarze narodził się dziesięć lat temu na deskach sopockiej Sceny Kameralnej Teatru Wybrzeże. Od tego czasu co miesiąc odbywają się kolejne spotkania pod wspólnym tytułem Kataryniarze – Kabaretowa Rewelacja Miesiąca. Natomiast co roku organizowana jest Gala Finałowa – Kabaretowa Rewelacja Roku, podczas której wręczana jest nagroda Kataryniarza. Kataryniarzami zostali już : mim Ireneusz Krosny, Kabaret Mumio, Władysław Sikora i Jacek Federowicz (uznano go za Kataryniarza XX wieku). Oprócz tego przyznawane są wyróżnienia w postaci Katarynki, które powędrowały m.in. do formacji Koń Polski i Grupy Rafała Kmity. Obie nagrody przyznaje samo środowisko kabaretowe.

Zobacz także:
Strona internetowa Kataryniarzy