Od 26 maja Polsat Music HD zamiast Muzo.tv

W piątek, 26 maja wystartuje Polsat Music, nowy kanał muzyczny Telewizji Polsat dla fanów przebojów z całego świata oraz rodzimych artystów, których utwory rozbrzmiewają w największych stacjach radiowych w kraju i są najchętniej wybierane przez użytkowników serwisów streamingowych.

Stacja nie będzie koncentrowała się na jednym gatunku muzyki, ale będzie prezentowała szeroki wybór tego, co jest obecnie najpopularniejsze w świecie muzycznym i czego chce słuchać i oglądać widownia. – Polsat Music będzie idealnym kanałem dla wszystkich fanów muzyki i rozrywki na najwyższym poziomie. Selena Gomez, Ariana Grande, Rihanna, Katy Perry, Brodka, Ania Dąbrowska, Sylwia Grzeszczak, Natalia Szroeder, Justin Timberlake, Pitbull, Ed Sheeran, David Guetta, Coldplay, The Weekend, Grzegorz Hyży, Bednarek, Dawid Podsiadło czy Enej, to tylko część, artystów i zespołów, których klipy muzyczne zobaczymy na antenie naszego nowego kanału – mówi Ewa Czekała, szef Polsat Music.

Ramówka zostanie podzielona na kilka pasm – od 6:00 do godziny 10:00 widzów budzić będą „Poranne HITY”, następnie do 13:00 dzień będzie upływał w rytm „Gorących HITów”, a od 13:00 aż do godziny 16:00 na antenie Polsat Music usłyszymy „Tylko HITY”, przeboje najlepsze z najlepszych. W kolejnych godzinach aż do późnego wieczoru na antenie Polsat Music również muzyka, którą wszyscy znają i kochają.

– Widz oczekuje dostępu do najlepszej muzyki w najlepszej jakości, dlatego jako pierwsi na rynku wprowadzamy kanał muzyczny w jakości FULL HD, gwarantując najwyższą jakość w cyfrowym obrazie i dźwięku – dodaje Ewa Czekała.

Telewizja Polsat jest jednym z największych promotorów muzyki w Polsce. Poprzez swoje popularne formaty muzyczne takie jak: „Must Be The Music. Tylko Muzyka”, „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” i organizację jednej z największych polskich imprez muzycznych, sopockiego Polsat SuperHit Festiwalu, wypromowała i stoi za sukcesem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Tych gwiazd, znanych z Telewizji Polsat z festiwali jak Polsat SuperHit Festiwal, transmisji wyjątkowych koncertów, a także uwielbianych przez rzesze widzów programów muzycznych: „Must be the Music. Tylko Muzyka”, czy „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, nie zabraknie w Polsat Music.

Polsat Music będzie można oglądać w jakości HD na platformach satelitarnych, w telewizjach kablowych oraz za pośrednictwem telewizji internetowej IPLA (wszędzie w miejscu Muzo.tv).

Aktualizacja:
Kanał ruszył w wersji HD. W Cyfrowym Polsacie można go znaleźć na pozycjach nr 174 i 186. Wersja SD znajduje się na pozycji 986 (docelowo zostanie wyłączona). Wszystkie przekazy są nadawane z transpondera nr 112 satelity Eutelsat Hot Bird 13C – 13E o częstotliwości 10,758 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4.