fot.: Polsat

10 odcinków polskiej edycji „Curvy Supermodel” jesienią w Polsacie

Wstępnie planowana na wiosnę polska edycja „Curvy Supermodel” zadebiutuje w Telewizji Polsat w późniejszym terminie.

Format pojawi się na antenie najprawdopodobniej jesienią tego roku – poinformowała stacja. Aktualnie trwają poszukiwania uczestniczek.

W ogólnokrajowym programie castingowym poszukiwana jest twarz i sylwetka przyszłości – pełna siły, wdzięku, stylu i krągłości. Podstawowym kryterium udziału w show jest modelka w rozmiarze 42. lub większym, wzroście co najmniej 170 cm oraz w przedziale wiekowym: 18-28 lat. Zgłoszenia należy wysyłać na adres: modelka@rochstar.tv.

Kobiety popularnie określane mianem „plus size” mają dzięki udziałowi w tym show niepowtarzalną okazję na zrobienie kariery w modelingu, ale i w walce z własnymi słabościami i kompleksami. W każdym tygodniu uczestniczki będą mierzyć się ze swoimi problemami i stawiać czoło nowym wyzwaniom, które nie tylko przygotują je do kariery, ale także dostarczą możliwości zawodowych w drodze na szczyt. Czteroosobowe jury składające się z ekspertów z doświadczeniem modowym „plus size” będzie doradzać im na tej drodze we wszystkich etapach i wybierać, kto ma to coś, żeby przejść do następnego odcinka, a kto musi zostać wyeliminowany.

Ten program nie ma prowadzącego. To jurorzy pełnią kilka ról: są prowadzącymi, są członkami jury, są ekspertami i mentorami. W kolejnych odcinkach będą pojawiać się goście w postaci ekspertów w danych dziedzinach, związanych z tematami odcinków. Przed uczestniczkami zadania aktorskie, sportowe, taneczne i próba swoich sił w reklamie telewizyjnej. Nie zabraknie też takich, które każą im zmierzyć się ze swoimi słabościami czy niezbyt miłymi sytuacjami z przeszłości.

Show oparte jest na niemieckim formacie „Curvy Supermodel”, na licencji firmy Armoza Formats. Seria zakłada 10 odcinków. Za produkcję show odpowiada Rochstar.