Dla kogo 25% Polsatu? (akt.)

Niemiecki koncern Axel Springer potwierdził, że jest zainteresowany kupnem 25,1% akcji Telewizji Polsat. Wydawca Dziennika i Faktu jest gotów zapłacić za ćwiartkę Polsatu nawet 300 mln euro - napisała w czwartek Gazeta Wyborcza.

Niemiecki koncern Axel Springer potwierdził, że jest zainteresowany kupnem 25,1% akcji Telewizji Polsat. Wydawca Dziennika i Faktu jest gotów zapłacić za ćwiartkę Polsatu nawet 300 mln euro – napisała w czwartek Gazeta Wyborcza.

Dzień wcześniej Gazeta podała, że właściciel TV Polsat – Zygmunt Solorz jet bliski sprzedania 25% akcji swojej stacji. Jest już prawie pewne, że Solorz za ćwiartkę Polsatu uzyska więcej niż zakładane wcześniej 250 mln euro. Możliwa jet nawet licytacja między inwestorami.

Jak już wielokrotnie pisaliśmy na łamach serwisu, o akcje Polsatu walczą Axel Springer i RTL Group. Według informatora Gazety Wyborczej do wyboru inwestora może dojść w najbliższych dniach. Przypomnijmy, że Solorz już kilka razy był bliski sprzedaży, ale jakoś nic z tego nie wychodziło. Ale tym razem wydaje się, że prezes podjął już decyzję o sprzedaży – mówi informator Gazety.

Źródło: Gazeta Wyborcza