fot.: Pixabay

Polsat 2, Polsat News, Polsat Cafe i Polsat Play będą nadawane tylko w jakości HD

Cyfrowy Polsat potwierdza, że Telewizja Polsat wyłączy przekazy części kanałów nadawanych w jakości SD. Zakończona zostanie emisja stacji Polsat 2, Polsat News, Polsat Cafe i Polsat Play, ale abonenci Cyfrowego Polsatu nadal będą mogli oglądać wersje HD tych kanałów. Dodatkowo Polsat News HD, Polsat Play HD i Polsat Cafe HD pojawią się w Pakiecie Mini HD.

Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu, potwierdza nam, że Telewizja Polsat przygotowuje się do wyłączenia sygnału SD części swoich kanałów. W nocy z 27 na 28 października nastąpi na satelicie wyłączenie sygnału w wersji SD programów Polsat 2, Polsat News, Polsat Cafe i Polsat Play. Olga Zomer dodaje, że zmiany te nie będą dotyczyły oferty kanałów sportowych Polsatu, które na razie pozostają zarówno w wersji HD, jak i SD. Wraz z wyłączeniem sygnału wersji SD wspomnianych powyżej kanałów dodatkowo swoją pozycję na satelicie zmieni kilka innych stacji Telewizji Polsat – Polsat HD, Polsat Film HD i Polsat News HD (na 11,158). Pozycje wszystkich pozostałych kanałów pozostają bez zmian.

Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu, w rozmowie z portalem tvpolsat.info tłumaczy, że przejście na nadawanie HD jest naturalnym procesem technologicznym, jaki przeprowadzają niemal wszyscy najwięksi nadawcy zarówno w Polsce, Europie, jak i na świecie. To HD staje się standardem płatnej telewizji, a dzięki temu procesowi abonenci zyskują przede wszystkim istotny wzrost jakości programów, co jest dla nich kluczową wartością.

Rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu podkreśla, że abonenci Cyfrowego Polsatu są do zapowiadanych, pozytywnych dla nich zmian od dawna przygotowani – użytkują dekodery HD i będą mieli nieprzerwany dostęp do wspomnianych stacji, od końca października wyłącznie w wysokiej rozdzielczości (HD), co oznacza dla nich możliwość oglądania ulubionych programów w dużo lepszej jakości. Olga Zomer tłumaczy nam, że dla abonentów od Pakietu Rodzinnego HD nic się nie zmieni, ponieważ mieli dotychczas dostęp do obydwu wersji wspomnianych kanałów, natomiast abonenci Pakietu Mini HD, którzy dotychczas mieli możliwość oglądania Polsatu 2 HD, otrzymają także dostęp do stacji Polsat News HD, Polsat Play HD i Polsat Cafe HD.