Zygmunt Solorz-Żak odszedł z Rady Nadzorczej Cyfrowego Polsatu

Dzisiaj, 30 września, Zygmunt Solorz-Żak złożył rezygnację z członkostwa w Radzie Nadzorczej Cyfrowego Polsatu ze skutkiem natychmiastowym – podała spółka w krótkim komunikacie giełdowym.

Jak wyjaśniono, Zygmunt Solorz-Żak będzie się teraz koncentrował na tworzeniu strategii oraz nadzorze nad ich wdrażaniem w grupie kontrolowanych przez siebie spółek.

Zygmunt Solorz-Żak prowadzi działalność gospodarczą w różnych dziedzinach polskiej gospodarki. Pod koniec lat 80-tych założył Przedsiębiorstwo Zagraniczne SOLPOL. Na początku lat 90-tych zaangażował się w media, inwestując w Kurier Polski. W 1992 roku założył pierwszą w Polsce prywatną telewizję satelitarną Polsat, która w wyniku otrzymania koncesji przekształciła się w telewizję ogólnopolską. W ciągu kilku lat działalności Telewizja Polsat stała się jednym z liderów rynku nadawców telewizyjnych w Polsce.

Obecnie działalność Zygmunta Solorza-Żaka koncentruje się w obszarze mediów i telekomunikacji, przede wszystkim poprzez takie podmioty jak Cyfrowy Polsat (którego jest również założycielem), Telewizję Polsat, Polkomtel i podmioty z grupy kapitałowej Midas.

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w organach statutowych spółek prawa handlowego związane z udziałem w radach nadzorczych takich spółek jak m.in. Telewizja Polsat, Polkomtel, Midas, Plus Bank i Zespół Elektrowni „Pątnów-Adamów-Konin”.