Piotr Barełkowski o Kamilu Durczoku: "Telewizja lubi takie osobowości"

Kamil Durczok od października poprowadzi autorski program publicystyczny w Polsat News. Serwis tvpolsat.info zbiera komentarze w tej sprawie. Piotr Barełkowski, właściciel telewizjapolska24.pl, były prezes Telewizji Republika oraz były prezes i wiceprezes TV Biznes przewiduje, że program Durczoka poprawi wyniki oglądalności stacji.

Piotr Barełkowski:
Zatrudnienie Kamila Durczoka jest zapewne bardzo dobrym posunięciem na drodze do powiększenia widowni Polsat News, która to stacja znacznie odbiega wynikami oglądalności od TVN24 i TVP Info. Posiadając podobny do konkurentów potencjał rynkowy i spore ambicje zarząd Polsat News dotąd nie osiągnął sukcesu. Kamil Durczok jest dziennikarzem lubianym przez widzów i jego programy mają szansę na przyciągnięcie dużej widowni. Telewizja lubi takie osobowości. Nie jest to jednak przekroczenie Rubikonu dla stacji informacyjnej Polsatu, która cierpi na brak wyrazistych osobowości antenowych i celebrytów, ciągnących słupki Nielsena w górę. Do nirwany daleko.

Liczę na dobry wynik nowego cyklu Durczoka w Polsat News, ale jednocześnie jestem pewien że wizerunek kanału ucierpi, gdyż dziennikarz ten stał się symbolem próżności i cynizmu ludzi mediów, co szczególnie publicyści konserwatywni wytykają TVN 24. Jego sprawa nie została w sposób czytelny dla wszystkich wyjaśniona i jej ocena moralna pozostaje negatywna. Menadżerowie Polsat News ryzykują i zatrudniając Durczoka stają się łatwym celem krytyki dużej części mediów prawicowych, utrwalając w ich oczach wizerunek telewizji nieobiektywnej, wspierającej nurt lewicowo-liberalny w polskiej polityce. Zatem widzę tu zyski okupione pewnymi kosztami i obawiam się, czy nie będzie to pyrrusowe zwycięstwo Henryka Sobierajskiego – szefa stacji.