II liga dla Polsatu?

Polski Związek Piłki Nożnej zastanawia się, czy nie odebrać telewizji publicznej praw do pokazywania meczów drugiej ligi piłkarskiej. Powodem jest nie wywiązywanie sie publicznego nadawcy z umowy, którą zawarł z PZPN. TVP 3 (obecnie TVP Info) przerywała lub nie pokazywała transmisji spotkań II ligi. Przejęciem praw zainteresowany jest Polsat - wynika z informacji Faktu.

Polski Związek Piłki Nożnej zastanawia się, czy nie odebrać telewizji publicznej praw do pokazywania meczów drugiej ligi piłkarskiej. Powodem jest nie wywiązywanie sie publicznego nadawcy z umowy, którą zawarł z PZPN. TVP 3 (obecnie TVP Info) przerywała lub nie pokazywała transmisji spotkań II ligi. Przejęciem praw zainteresowany jest Polsat – wynika z informacji Faktu.

-Wysłaliśmy do TVP pismo z pytaniem, dlaczego telewizja nie przestrzega ustaleń naszej umowy. Nie podoba nam się, że transmisje są przerywane, że pokazuje się polityków kosztem piłkarzy. TVP ma miesiąc na odpowiedĹş – mówi Faktowi wiceprezes związku Eugeniusz Kolator.

Z nieoficjalnych informacji Faktu wynika, że prawa do II ligi chce przejąć Polsat. Słoneczna telewizja gotowa jest przeprowadzić relację ze środowych derbów Trójmiasta pomiędzy Lechią i Arką.

Ĺšródło: Fakt