fot.: Plus

Razem z Plusem zostań ekspertem od taniej energii

Teraz z Plusem każdy może zostać ekspertem od zarządzania i oszczędzania energii, a im większa wiedza, tym niższe rachunki.

Jeśli zastanawiasz się skąd biorą się wysokie rachunki za prąd i jesteś przekonany, że nic nie da się z tym zrobić koniecznie zobacz stronę plus.pl/tania-energia.

Uruchomiona przez operatora sieci Plus strona internetowa to źródło wiedzy skąd bierze się prąd oraz co trzeba zrobić, aby obniżyć opłaty za energię elektryczną. Została ona podzielona kilka tematycznych sekcji i prezentuje różne ciekawostki oraz praktyczne informacje pozwalające oszczędzić w skali roku na rachunkach za prąd ponad tysiąc zł.

Właściwa taryfa daje oszczędności

Już sam wybór odpowiedniej do własnych potrzeb taryfy daje oszczędności. Właśnie w tej części można się dowiedzieć jakie możliwości dają poszczególne taryfy oraz wybrać tę najkorzystniejszą dla siebie. Również tu wyjaśnione jest co oznaczają poszczególne pozycje na fakturze.

Jak oszczędzać?

Można tu się dowiedzieć jak codzienne zachowania wpływają na wysokość rachunków i w jaki sposób można je obniżyć. Służy temu bardzo proste doświadczenie uczące kontrolowania bieżących wydatków. Tylko dzięki wymianie żarówek na energooszczędne, wyłączaniu z prądu sprzętów, z których nie używamy oraz korzystaniu z urządzeń z najwyższa klasą energooszczędności można w ciągu roku oszczędzić ponad prawie 1200 zł.

Rozwiąż nasz quiz

W tej części można sprawdź swoją wiedzę o zużyciu prądu we własnym domu, poznać największych „pożeraczy energii” i dowiedzieć się ile można zaoszczędzić na prostych czynnościach i przeliczyć zużycie energii na realne kwoty.

Poznaj ofertę energii od Plusa

Na stronie znajduje się też informacja o ofercie Prądu od Plusa dla klientów indywidualnych. Prądu od Plusa to gwarancja stałej, atrakcyjnej ceny sprzedaży energii przez cały okres umowy, brak prognoz, opłaty handlowej lub innych ukrytych opłat oraz prosta, przejrzysta faktura. Stawki za zużyte kWh są takie same na terenie całej Polski. Są one stałe i gwarantowane przez cały okres umowy, która może zostać zawarta na 15 lub 29 miesięcy. Klient indywidualny zmieniając dotychczasowego sprzedawcę energii na Plusa ma też gwarancję, że dzięki tzw. umowie kompleksowej będzie otrzymywał jedną łączną fakturę za energię oraz jej dystrybucję.

„Strona edukacyjna Plusa o taniej energii to wiele ciekawych, prostych i gotowych do wdrożenia od zaraz sposobów na zmniejszenie opłat za prąd.” – mówi Piotr Rożalski, Kierownik Zespołu Oferty Energia i Projektów Specjalnych w Polkomtelu – „Naszym celem było przedstawienie w przyjaznej i angażującej formie, że oszczędności mogą wynikać nie tylko z samej zmiany sprzedawcy prądu na Plusa, ale także ze zmniejszenia jego zużycia dzięki naszym poradom.”