fot.: Polsat

Polsat najchętniej oglądanym kanałem w kwietniu

Kwiecień okazał się bardzo dobrym miesiącem dla Polsatu – stacja była liderem oglądalności w minionym miesiącu w grupie 4+.

Z wynikiem na poziomie 11,8% SHR zajęła pierwsze miejsce na podium, kolejno za Polsatem uplasowali się: TVN – 11,3%, TVP1 – 10,1% oraz TVP2 – 9%. W kwietniu również Grupa Polsat zanotowała najlepszy udział w rynku w grupie komercyjnej.

Na tak dobry wynik oglądalności Telewizji Polsat w kwietniu miały wpływ docenione przez widzów hitowe programy rozrywkowe, takie jak: „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, „Twoja twarz brzmi znajomo”, „Tylko muzyka. Must be the music”, ulubione seriale: „Przyjaciółki”, „Pierwsza miłość”, „Świat według Kiepskich”, „Powiedz tak!”, cieszący się niesłabnącą popularnością „Nasz nowy dom”, oraz program informacyjny „Wydarzenia”.

Popularnością cieszyła się też bardzo dobra oferta filmowa w kwietniu, m.in. „Kraina lodu”, „Epoka lodowcowa wędrówka kontynentów” oraz „Pojutrze”.

W kwietniu 2016 roku doskonałe wyniki osiągnęła również cała Grupa Polsat – w grupie komercyjnej okazała się liderem, z wynikiem na poziomie 24,5% SHR.

Dane: Nielsen Audience Measurement udostępnione przez Telewizję Polsat