fot.: Polsat

9 odcinków castingowych w 11. edycji "Tylko muzyki" [akt.]

Obecna, jedenasta już edycja show „Tylko muzyka. Must be the music” będzie liczyć nie 7, ale aż 9 odcinków castingowych i jeden finałowy.

Znikają za to 2 odcinki półfinałowe, które miały niższą oglądalność niż castingowe. Finał programu zostanie nadany na żywo. Widzowie zobaczą jeszcze dwa dodatkowe odcinki castingowe oraz finał. Przesłuchania uczestników odbywały się w grudniu i dodatkowo na początku kwietnia.

„Tylko muzyka. Must be the music” powstaje na licencji amerykańskiej firmy Shine International i brytyjskiej wersji formatu. Program dla Telewizji Polsat produkuje Jake Vision. W jury zasiadają: Kora, Tymon Tymański, Elżbieta Zapendowska i Adam Sztaba. Prowadzącymi są Maciej Rock i Paulina Sykut-Jeżyna. „Tylko muzyka. Must be the music” emitowana jest w niedziele o 20:05 w Polsacie.

Aktualizacja.
Komunikat Telewizji Polsat:

Najpopularniejsze muzyczne show na polskim rynku telewizyjnym „Tylko muzyka. Must be the music” w 11. edycji czekają zmiany. Widzowie zobaczą aż dziewięć odcinków castingowych oraz półfinał i finał zaprezentowany w jednym odcinku na żywo 8 maja.

Dobra wiadomość dla fanów show. Producenci programu zdecydowali o zwiększeniu aż do dziewięciu ilości odcinków castingowych. Pozwoli to zaprezentować wiele ciekawych, początkujących zespołów i solistów, których „Must be the music” promuje od początku swojego istnienia.

W dziesiątym odcinku widzowie zobaczą na żywo występy 12 półfinalistów. Dziesięciu wskazanych przez jury programu spośród wykonawców, którzy otrzymali w swoim pierwszym występie 3 lub 4 x TAK oraz dwóch, którzy dostali „dzikie karty”. Wzorem poprzednich edycji, jedną przyznają w głosowaniu spośród wszystkich uczestników tej edycji programu, fani show na Facebooku, drugą zaś przydzielą jednemu z wykonawców słuchacze radia RMF FM. Po występie wszystkich półfinalistów, dwóch z największą ilością smsowych głosów widzów zmierzy się w finale show, wykonując po jeszcze jednym utworze.

Zwycięzca, jak w poprzednich edycjach, zostanie uhonorowany nagrodą 100 tys. złotych, oraz statuetką i kampanią promocyjną na antenie radia RMF FM.

11. edycja „Tylko muzyka. Must be the music” cieszy się niesłabnącą popularnością. Sześć wyemitowanych dotychczas odcinków oglądało średnio ponad 2 miliony widzów, przy udziałach 12,5% w grupie 4+ i 12,8% w grupie komercyjnej.