fot.: Polsat

Polsat SuperHit Festiwal 2016 od 27 do 29 maja w Operze Leśnej

Między 27 a 29 maja odbędzie się druga edycja Polsat SuperHit Festiwal.

Na scenie Opery Leśnej w Sopocie i milionów przed telewizorami wystąpi czołówka najbardziej popularnych polskich artystów, którzy w ostatnim czasie mogą pochwalić się najwyższą sprzedażą płyt, ale też ci, których każdego dnia słyszymy w każdej polskiej rozgłośni radiowej.

Polsat SuperHit Festiwal, dzień 1
Pierwszego dnia Polsat SuperHit Festiwal w „Koncercie platynowym” zobaczymy artystów, których płyty w okresie od stycznia 2015 do lutego 2016 pokryły się platyną. Spośród tego wąskiego grona, wybrani zostali artyści, którzy w przebojowy sposób zaskarbili sobie gusta polskiej publiczności. I tak na scenie Opery Leśnej w Sopocie wystąpią m.in.: Dawid Podsiadło, Andrzej Piaseczny, Stanisława Celińska, Perfect, Bracia – wspólnie z Krzysztofem Cugowskim, Sound’n’Grace, Grzegorz Hyży, Golec uOrkiestra oraz Anna Wyszkoni, dla której występ podczas festiwalu będzie też okazją do świętowania 20 lat pracy artystycznej.

Ale to nie wszystko. Pierwszego dnia festiwalu czekają nas jeszcze dwa rockowe jubileusze zespołów z dwóch różnych muzycznych dekad. 35 lat na scenie w specjalnym, pełnym przebojów koncercie zatytułowanym „Tacy sami od 35 lat” podsumuje jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych lat 80-tych – grupa Lady Pank.

Z kolei w koncercie „Parę chwil” 30 lat świętować będzie zespół, którego piosenki stały się symbolem odradzającej się w latach 90-tych Polski – IRA. To oni byli uważani za jeden z najpopularniejszych i najbardziej kasowych zespołów w tamtych czasach.

Polsat SuperHit Festiwal, dzień 2
Drugiego dnia festiwalu zobaczymy koncert „Radiowy przebój roku” i jubileuszowy występ wybitnego wokalisty i instrumentalisty Zbigniewa Wodeckiego. Przebojów artystów, którzy wystąpią w koncercie „Radiowy przebój roku” słuchaliśmy najczęściej w ponad osiemdziesięciu polskich rozgłośniach radiowych. Ich listę, podobnie jak przed rokiem, opracowała dla ZPAV-u, partnera festiwalu, międzynarodowa firma BMAT zajmująca się monitorowaniem nagrań muzycznych i teledysków w stacjach radiowych i telewizyjnych w ponad 50 krajach na świecie. Koncert „Radiowy przebój roku” to ranking najczęściej odtwarzanych polskich hitów ostatniego roku na antenach wszystkich polskich rozgłośni radiowych od lokalnych, poprzez regionalne, aż do tych o zasięgu ogólnopolskim. Wśród gwiazd koncertu zobaczymy i usłyszymy m.in.: Sarsę i „Naucz mnie”, Margaret z utworem „Heartbeat”, Natalię Nykiel z piosenką „Bądź duży”, zespół Enej i ich „Zbudujemy dom”, LemONa z „Jutrem”, zespół IRA z utworem „Wybacz”, Grzegorza Hyżego i jego „Pusty dom”, Kasię Popowską z przebojem „Lecę tam” i Antka Smykiewicza, który zaśpiewa swój hit „Pomimo burz”.

Zbigniew Wodecki, którego jubileusz 40-lecia będziemy mogli obejrzeć drugiego dnia festiwalu o sobie mówi, że jest „artystą śpiewającym”. Swoją przygodę z muzyką zaczął bardzo wcześnie – już w wieku 5 lat zaczął ćwiczyć grę na skrzypcach. To właśnie ten instrument otworzył mu drogę na wielkie sceny, grał z zespołem ANAWA Marka Grechuty, a następnie z zespołem Ewy Demarczyk. Zbigniew Wodecki to artysta totalny i z całą pewnością renesansowy. Niezwykli goście, zabawne anegdoty i dużo doskonałej muzyki – to czeka nas podczas tego wyjątkowego jubileuszowego koncertu artysty.

Polsat SuperHit Festiwal, dzień 3
Trzeci dzień festiwalu to czas na kabaretowo-muzyczny deser. W szalonym wieczorze pełnym premierowych skeczów, pojawią się topowi wykonawcy polskiej sceny kabaretowej, po których możemy spodziewać się tylko dobrej zabawy. Wystąpią m.in. Kabaret Ani Mru Mru, Kaberet Neo-nówka, Kabaret Młodych Panów, Marcin Daniec, Cezary Pazura i Jerzy Kryszak. Wieczór poprowadzi duet Ewa Błachnio i Piotr Bałtroczyk.

Polsat SuperHit Festiwal 2016 organizuje Telewizja Polsat we współpracy z Miastem Sopot, Bałtycką Agencją Artystyczną BART oraz Albert Production. Partnerem strategicznym Festiwalu jest Związek Producentów Audio-Video (ZPAV). Patronem medialnym Polsat SuperHit Festiwal 2016 jest radio RMF FM. Oficjalny Partner Flotowy – dealer Fota – Groblewski Volkswagen. Oficjalnymi partnerami technologicznymi i dostawcami szybkiego internetu LTE na potrzeby Polsat SuperHit Festiwal 2016 są Plus i Cyfrowy Polsat.