fot.: Polsat JimJam

Serial animowany „Artur” od 1 maja w Polsat JimJam

1 maja na antenie Polsat JimJam zadebiutuje znany młodszym i starszym widzom serial animowany "Artur".

Serial powstał na podstawie książek napisanych i zilustrowanych przez Marca Browna, które zyskały ogromną popularność w ponad 80 krajach na całym świecie. Sama animacja również była wielokrotnie nagradzana.

Zdobyła między innymi sześć nagród Emmy oraz prestiżową George Foster Peabody Award, a amerykański dwutygodnik „TV Guide” przyznał „Arturowi” 26 miejsce na liście „50 najlepszych postaci z kreskówek wszech czasów”. Kolejne serie „Artura” dopasowywane są przez twórców do aktualnej sytuacji społecznej, gospodarczej i technologicznej, a także nawiązują do bieżących trendów w popkulturze.

Artur Read to sympatyczny i ciekawy świata mrównik afrykański, a zarazem uczeń trzeciej klasy szkoły podstawowej. Wraz ze swoimi siostrami i przyjaciółmi ze szkoły, Artur przeżywa na co dzień wiele przygód, a każda z nich jest dla bohaterów uniwersalną lekcją, z której wyciągają nauczkę na przyszłość. Artur wraz z rodzicami i dwiema młodszymi siostrami, czteroletnią Małą Wu i maleńką Kate, mieszkają przy głównej ulicy miasta Elwood. Readowie są kochającą się rodziną, a Artur dużo czasu spędza z młodszą siostrą, mimo że dziewczynka często wpędza go w kłopoty.

„Artur”: od 1 maja od poniedziałku do piątku o 06:45, 16:10 i 19:00 oraz w weekendy o 19:00.