fot.: CI Polsat

Kwiecień w CI Polsat

W kwietniu na kanale CI Polsat pojawi się kilka premierowych serii - eksperyment społeczny "60 dni w więzieniu", jak również seria o rodzinie, nad którą wisi wieloletnia klątwa.

„60 dni w więzieniu” – premiera w poniedziałki od 18 kwietnia o godz. 22:00 (w kolejne poniedziałki o 23:00)

To oryginalny serial dokumentalny, który jednocześnie jest pewnego rodzaju eksperymentem społecznym, w którym siedmioro niewinnych uczestników trafia na 60 dni do więzienia w Jeffersonville. Powód jest prosty – władze placówki chcą zrozumieć problemy, z jakim się borykają i dowiedzieć się, co naprawdę dzieje się za kratkami. Z racji niedawnych działań o charakterze korupcyjnym, do jakich doszło w więzieniu, szeryf Jamey Noel opracował program, w ramach którego siedmioro uczestników spędzi wśród osadzonych 60 dni, nie zdradzając swojej tajemnicy ani strażnikom, ani współwięźniom, ani personelowi. „60 dni w więzieniu” w szczery sposób ukazuje życie za kratkami, widziane oczami osób, które nigdy nie zostały skazane ani nie odsiadywały wyroku.

„Rodzinna klątwa” – środy o 22:00

Rodzinna klątwa przypomina najstarszą i najpopularniejszą amerykańską opowieść o duchach. W początkach XIX wieku właściciel ziemski z Tennessee John Bell podobno zabił niejaką Kate Batts. Ta zza grobu przeklęła jego potomków: w każdym pokoleniu pierworodny syn miał popaść w obłęd albo przedwcześnie umrzeć. Potwierdziło się to pięciokrotnie, a aktualny potomek Johna Bella w prostej linii, John Ceallach, ma 14-letniego syna, który też jest najstarszym mężczyzną w swoim pokoleniu i może być następną ofiarą. Serial opowiada o tym, jak John próbuje odwrócić klątwę i ocalić syna.

„48 godzin” – wtorki i piątki o 20:00

W medycynie liczy się „decydująca godzina”, a w kryminalistyce – „pierwsze 48 godzin”. 48 godzin to program przedstawiający pracę detektywów z wydziału zabójstw, którzy walczą z czasem w tym decydującym okresie tuż po zgłoszeniu przestępstwa. W godzinnych odcinkach przyglądamy się kilku zespołom rozwiązującym najróżniejsze sprawy. A zegar cały czas tyka…

„Brytyjskie tabu” – seria 5, wtorki o 23:00

Kanał CI Polsat po raz piąty przedstawia autentyczne historie kryminalne, które w ostatnich latach wstrząsnęły Wielką Brytanią i były szeroko relacjonowane w brytyjskich mediach. Brytyjskie tabu to opowieści chwilami tak szokujące i niezwykłe, że aż trudno w nie uwierzyć. Każdy odcinek koncentruje się na ofiarach i rodzinach, których życie zostało nieodwracalnie zniszczone wskutek straszliwego aktu przemocy. W piątej serii Brytyjskich tabu przyjrzymy się bliżej m.in. sprawie Rany Faruqui, Kamrana Rose’ego, Ceri-Ann Morgan, Nicole Waterhouse, Melissy Crook i jej rodziny, Gemmy Hayter, Mary Craig oraz Christine i Shanii Chambers.