PlusBank dołącza do programu „Rodzina 500+”

PlusBank podpisał list intencyjny, w którym deklaruje wolę współpracy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w programie "Rodzina 500+" w zakresie możliwości wnioskowania o świadczenie wychowawcze on-line.

Oznacza to, że wkrótce obecni i przyszli klienci PlusBanku będą mogli złożyć stosowny wniosek za pośrednictwem bankowości elektronicznej plusbank24.pl.

PlusBank przekaże wypełniony wniosek do systemu administracji publicznej celem dalszej weryfikacji. W przypadku przyznania świadczenia, wypłaty odbywać się będą w sposób najwygodniejszy dla uprawnionego, bez kolejek i wychodzenia z domu tj. na konto osobiste w PlusBanku. Ponadto, na stronie plusbank.pl stworzony zostanie serwis tematyczny uzupełniony o odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz przydatne linki.

Jak powiedział Paweł Reichelt, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej – Cieszymy się, że możemy wyjść naprzeciw potrzebom naszych obecnych i potencjalnych klientów. Już niebawem poza dotychczasową, stale rozwijającą się funkcjonalnością systemu bankowości elektronicznej plusbank24.pl, klienci będą mogli w prosty i wygodny sposób wysłać wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego z programu \”Rodzina 500+\”. Nasz system umożliwi kontrolowanie na bieżąco wpływów środków na konto w przypadku otrzymywania świadczenia. Przystąpienie do programu 500+ traktujemy jako udział PlusBanku w ważnej inicjatywie społecznej promowanej oficjalnie pod hasłem \”inwestycja w przyszłość Polski\”, a zarazem jako realizację zadania postawionego przed instytucją zaufania publicznego jaką jest bank.

Wpłata świadczenia na oferowane przez PlusBank Konto Plus daje możliwość uzyskania dodatkowych benefitów finansowych w zamian za aktywne korzystanie z konta. Jest to szczególnie atrakcyjne dla klientów, którzy poszukują narzędzi pozwalających na swobodne zarządzanie swoimi finansami, również przy wykorzystaniu aplikacji mobilnych.

W ramach Konta Plus klienci otrzymują bezpłatnie m.in.:
– prowadzenie konta,
– wydanie karty debetowej,
– przelewy przez Internet,
– wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju,
– korzystanie z bankowości plusbank24.pl oraz aplikacji mobilnej.

Konto Plus można otworzyć w Oddziale PlusBanku, poprzez dedykowany formularz na plusbank.pl, w aplikacji mobilnej plusbank24, za pośrednictwem COK Banku pod nr tel. 801 44 55 66, (61) 8461 461* oraz w Punktach Sprzedaży Plusa i Cyfrowego Polsatu.

*Koszt połączenia zgodnie ze stawką operatora.