Smoktunowicz odchodzi z „Wydarzeń”

Hanna Smoktunowicz zrezygnowała z pracy w redakcji "Wydarzeń". W środę pożegnała się z widzami i podziękowała za ostanie trzy lata. Natomiast Tomasz Lis poprowadzi w czwartek "Co z ta Polską?". Nie wiadomo, czy zrezygnuje z pracy w Polsacie.

Hanna Smoktunowicz zrezygnowała z pracy w redakcji „Wydarzeń”. W środę pożegnała się z widzami i podziękowała za ostanie trzy lata. Natomiast Tomasz Lis poprowadzi w czwartek „Co z ta Polską?”. Nie wiadomo, czy zrezygnuje z pracy w Polsacie.

Decyzja dziennikarki spowodowana jest odsunięciem Tomasza Lisa od kierowania Wydarzeniami (Smoktunowicz nie powiedziała jednak tego wprost). -Przez trzy lata miałam zaszczyt współtworzyć ten program z niesamowicie utalentowanymi dziennikarzami i przy okazji z fantastycznymi ludźmi. Tym ciężej mi teraz powiedzieć, że dzisiaj podjęłam decyzję o odejściu z Wydarzeń. Bardzo dziękuję Państwu za ten wspólnie spędzony czas, za okazywane nam i mnie osobiście dowody sympatii. Przepraszam za błędy, bo pewnie i nieraz takie popełniałam. Na koniec jeszcze jedno. Wartością bezcenną w tym zawodzie, zwłaszcza tu i teraz w Polsce, jest niezależność. Dziękuję stacji Polsat za to, że przez te trzy lata pielęgnowała, a niekiedy dzielnie broniła niezależności Wydarzeń i cóż, życzę moim koleżankom i kolegom, aby tak dalej było – zakomunikowała Smoktunowicz na zakończenie programu.

Wcześniej wyemitowano materiał Małgorzaty Ziętkiewicz o trzyletniej pracy redakcji programu informacyjnego Polsatu. Wydarzenia zachwalali m.in. Michał Karnowski, Ewa Milewicz, Monika Olejnik i Tomasz Wołek. Ziętkiewicz, w imieniu całej redakcji, podziękowała Tomaszowi Lisowi za współpracę krótkim: Tomku! Dzięki!. Za programy informacyjne Polsatu odpowiedzialna będzie teraz TV Biznes (od 24 września br.).