"Dzień Wydarzeń" w Polsat News ma formułę zbliżoną do poprzednika

Program „Dzień Wydarzeń”, który zadebiutował na antenie Polsat News wczoraj, ma prawie taką samą formułę jak nadawany wcześniej w tym paśmie magazyn „Wydarzenia, opinie, komentarze”. Nowy program, tak jak jego poprzednik, składa się z przeglądu wydarzeń z kraju i ze świata, pomiędzy którymi emitowane są dwie rozmowy z gośćmi.

Zmienił się za to układ studia. Prowadzący przedstawia tematy na stojąco zza małego stolika, który używany jest również w „Wydarzeniach 15:50”. Obok umiejscowiony jest duży ekran. Z kolei rozmowy z gośćmi nadawane są, tak samo jak w „Wydarzeniach, opiniach, komentarzach”, z bocznej część studia. Zmieniły się tylko fotele, na których siedzą prowadzący i gość.

Czołówka „Dnia Wydarzeń” przedstawia zegar pokazujący zdjęcia z najważniejszymi chwilami ostatnich miesięcy. Utrzymana jest w odcieniach niebieskiego z elementami w kolorze białym i żółtym.

Gospodarzami nowego programu są na zmianę Marek Kacprzak i Bogusław Chrabota. „Dzień Wydarzeń” można oglądać od poniedziałku do piątku o 22:00.

„Wydarzenia, opinie, komentarze” zadebiutowały na antenie Polsat News 3 września 2012 roku. Były emitowane do 11 września tego roku, a następnie zostały zastąpione wyborczymi magazynami „Polska wybiera” i „Polska wybrała”. W czasie tych trzech lat prowadzącymi magazyn „Wydarzenia, opinie, komentarze” byli: Marek Kacprzak, Bogusław Chrabota, Jarosław Gugała, Marek Piotr Wójcicki, Maciej Stroiński i Przemysław Białkowski.