Solorz broni swojej wiarygodności (akt.)

Zygmunt Solorz ma zamiar walczyć o swoją wiarygodność. Właściciel Polsatu planuje wytoczyć Naszemu Dziennikowi proces o zniesławienie - podały piątkowe Wydarzenia Polsatu. Dziennik napisał w piątek, że Solorz współpracował z WSI i Wywiadem PRL.

Zygmunt Solorz ma zamiar walczyć o swoją wiarygodność. Właściciel Polsatu planuje wytoczyć Naszemu Dziennikowi proces o zniesławienie – podały piątkowe Wydarzenia Polsatu. Dziennik napisał w piątek, że Solorz współpracował z WSI i Wywiadem PRL.

W wyniku umowy Z. Solorz zobowiązuje się wykonywać w miarę możliwości zlecone mu przez Służbę Wywiadu PRL zadania dotyczące rozpoznania instytucji, organizacji i osób (…)\” – to fragment zobowiązania do współpracy z wojskowymi służbami specjalnymi PRL, które podpisał w październiku 1983 roku Zygmunt Solorz, obecny właściciel Telewizji Polsat i Invest-Banku – napisał Nasz Dziennik. Piątkowe Wydarzenia oskarżyły także TVP o \”podanie nieścisłych, zmanipulowanych informacji\”o współpracy Solorza z SB, które zostały przedstawione w programie Misja Specjalna w TVP1.


PS. Zygmunt Solorz w połowie grudnia podał do sądu wydawcę Naszego Dziennika i Telewizje Polską.