Michał Fajbusiewicz z nową serią "Z archiwum 997" na CI Polsat

A+E Networks Poland we współpracy z TVP Łódź zdecydowały się kontynuować „Z archiwum 997”. Już 15 października na antenie kanału kryminalnego CI Polsat oraz 1 listopada na TVP Łódź zostanie pokazana druga odsłona tego cyklu. Scenariusz współtworzyli ponownie Jolanta Gwardys oraz Michał Fajbusiewicz.

Serial „Z archiwum 997” sięga po nierozwiązane morderstwa popełnione w Polsce w ciągu ostatnich 30 lat i opiera się na sprawach prezentowanych w „Magazynie kryminalnym 997”. Każdy odcinek jest poświęcony innej zbrodni, której w przeszłości nie udało się wyjaśnić. Ekipa realizacyjna odwiedza miejsca kluczowe dla każdej ze spraw, jak również rozmawia z rodzinami ofiar, świadkami, policjantami, którzy brali udział w śledztwach, oraz przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości. Dziennikarze sprawdzają, co zmieniło się w sprawach oraz czy przy pomocy nowoczesnych technik kryminalistycznych jest szansa na ujęcie sprawców. Ważnym elementem serialu są materiały archiwalne z „Magazynu kryminalnego 997”, emitowanego na antenie TVP od 1986 do 2010 roku. W tym sezonie widzowie również zobaczą historię jednej rozwiązanej sprawy.

Premiery pierwszego sezonu „Z Archiwum 997” miały blisko 3,5 razy większą widownię niż średnia pasma kanału CI Polsat. Dzięki emisjom polskich programów oglądalność CI Polsat w maju br. była o 53% wyższa niż rok wcześniej.

Za realizację „Z archiwum 997” są odpowiedzialne Jolanta Gwardys z ramienia TVP Łódź oraz Agnieszka Kubiak z A+E Networks Poland. Premiera pierwszego odcinka nowej serii „Z archiwum 997” odbędzie się w czwartek, 15 października o godz. 22:30 na CI Polsat oraz w niedzielę, 1 listopada na TVP Łódź.