Odmieniona Czwórka

Od dzisiejszego poranka Czwórka nadaje z nowym logotypem i zmienioną oprawą graficzną. Obecny logotyp to prostokąt z dwoma zaokrąglonymi krawędziami i wpisaną w niego cyfrą \"4\", która zapisana jest inną czcionką niż w poprzednich znakach graficznych. W nowej oprawie dominują różne odcienie niebieskiego.

Od dzisiejszego poranka Czwórka nadaje z nowym logotypem i zmienioną oprawą graficzną. Obecny logotyp to prostokąt z dwoma zaokrąglonymi krawędziami i wpisaną w niego cyfrą \”4\”, która zapisana jest inną czcionką niż w poprzednich znakach graficznych. W nowej oprawie dominują różne odcienie niebieskiego.

Oprawa nawiązuje do ekranu komputera. Jej motywem przewodnim jest kursor myszki, który \”klika\” na logotypy Czwórki, a przy grafikach kończących blok reklamowy lub z zapowiedziami programowymi naciska na charakterystyczną ikonkę, która służy do wyłączania komputera. Używane są także inne animacje m.in. logotyp Czwórki na tle zachodu słońca i widoku jeziora.

Ponadto nadawca zrezygnował z dotychczasowej nazwy TV 4 i zastąpił ją bardziej przyjaznym dla widza określeniem Czwórka (właśnie do tej nazwy nawiązuje nowe logo).


Nowa oprawa Czwórki.


Nowe logo Czwórki.

Poniżej dotychczasowe logotypy Czwórki. Pierwszy obowiązywał sześć lat (od 1 kwietnia 2000 r. do 01 kwietnia 2006 r. Drugi zadebiutował w szóste urodziny kanału – 1 kwietnia 2006 r. i gościł na antenie do 20 sierpnia 2007 r.

Zobacz także:
Czwórka: nowe logo, oprawa i ramówka.