Czwórka: nowe logo, oprawa i ramówka

Jesienią TV 4 czekają rewolucyjne zmiany. Oprócz startu nowej ramówki, która skierowana jest głównie do młodego widza, stacja zmieni logo i oprawę graficzną, a także używaną nazwę - informuje Dziennik.

Jesienią TV 4 czekają rewolucyjne zmiany. Oprócz startu nowej ramówki, która skierowana jest głównie do młodego widza, stacja zmieni logo i oprawę graficzną, a także używaną nazwę – informuje Dziennik.

NAZWA
Zamiast \”TV 4\” obowiązywać będzie nazwa \”Czwórka\”. -Chcemy w ten sposób przybliżyć stację widzom. Każdy, kto chodził do szkoły nr 4, mówił na nią \”czwórka\” – tłumaczy Dziennikowi Piotr Fajks, prezes kanału. Warto dodać, że prawnie nic się nie zmieni. Koncesja Czwórki należy do Polskich Mediów i właśnie tą nazwę można spotkać w dokumentach.

RAMóWKA
Jesienią na widzów Czwórki czeka kilka interesujących polskich produkcji. Największym hitem ma być reality-show Big Brother 4.1, który przygotowywany jest wraz firmą Endemol Polska. W ramówce pojawią się także: polska edycja Zamiany żon (pilotowe odcinki programu wyemitowano przed wakacjami), nowe polskie seriale: sensacyjny Regina i komediowy SexFM oraz kolejne odcinki serialu Włatcy móch (powstaje już jego kinowa wersja, a licencją na Włtaców zainteresowani są Niemcy i Brytyjczycy). Według serwisu Media i Marketing Polska w Czwórce pojawi się także pasmo tabloidowe – Happy Hour.

PLANY
Przypomnijmy, że Polskie Media są powiązane z Polsatem, choć formalnie słoneczna telewizja nie jest właścicielem Czwórki. Prezes stacji wierzy, że ten sezon znacząco poprawi oglądalność kanału (w pierwszym półroczu tego roku udziały stacji w rynku wyniosły 2%).

Poniżej dotychczasowe logotypy Czwórki. Pierwszy obowiązywał sześć lat (od 1 kwietnia 2000 r. do 01 kwietnia 2006 r. Drugi zadebiutował w szóste urodziny kanału – 1 kwietnia 2006 r.

Źródło: Dziennik, Media i Marketing Polska, inf. własna, dane AGB Nielsen Media Research