Radio PiN kończy emisję audycji

Dzisiaj na antenie Radia PiN ostatni raz są emitowane autorskie audycje. Z oferty znikają m.in. „Rezerwat” i „Ulewiczas”.

Dzisiejsze wydanie tego drugiego programu, które rozpocznie się o 19:30, będzie ostatnią audycją w historii Radia PiN. Stacja zmieni się wkrótce w popowo-rockowe Muzo.fm, które będzie mieć zupełnie inną ofertę programową.

Maciej Ulewicz, gospodarz „Ulewiczasu”, na profilu Radia PiN na Facebooku:

Dziś o 19:30 nadaję swoją ostatnia audycję w Radiu PiN i jednocześnie ostatnią audycję w historii tego radia. To będzie bardzo trudna audycja, wiec wybaczcie wszelkie niedociągnięcia, bo jestem dość emocjonalnym żeby nie powiedzieć histerycznym redaktorem. Postaram się chyba jak zawsze, jak gdyby nigdy nic. Dziękuję wszystkim słuchaczom, fantastycznym gościom i świetnemu zespołowi, z którym przyszło mi pracować (…).

Z kolei w „Rezerwacie” o 15:00 gościem Tomasza Kina będzie Jacek Mikołajczak, wieloletni głos Radia PiN.

Na zmianę Radia PiN w Muzo.fm zgodziła się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, choć profil rozgłośni musi pozostać bez zmian (muzyczno-informacyjno-biznesowy). Koniec emisji autorskich audycji nie oznacza jednak, że już jutro Radio PiN zmieni się w Muzo.fm. Dojdzie do tego w pierwszej połowie października, ponieważ, jak zapowiada w rozmowie z Presserwisem Dariusz Grzywaczewski, prezes stacji, rozgłośnia musi mieć czas na przygotowanie nowego projektu pod względem technicznym oraz promocyjnym. Szefem Muzo.fm, tak samo jak kanału Muzo.tv jest Marcin Bisiorek.

Radio PiN nadaje od 2002 roku, a od od 2007 roku jest kapitałowo powiązane z Polsatem. Emituje swój program naziemnie w jedenastu miastach Polski.

przeczytajtakże