Rusza Sopot TOPtrendy Festiwal 2014

Ponad 100 artystów na scenie, tysiące ludzi na widowni Opery Leśnej w Sopocie i miliony widzów przed telewizorami. Największe muzyczne wydarzenie roku – Sopot TOPtrendy Festiwal 2014 – rusza już dziś. Dzisiaj odbyła się też konferencja prasowa zapowiadająca festiwal.

Zbliżający się piątkowy wieczór, to przede wszystkim artyści, którzy sprzedali największą ilość płyt – zobaczymy ich w niepowtarzalnym koncercie TOP. Doceniając rosnącą rolę sprzedaży muzyki w formie cyfrowej, podczas pierwszego festiwalowego wieczoru zostaną nagrodzeni również ci wykonawcy, których przeboje sprzedały się w sieci w milionach plików. Pierwszy dzień Festiwalu to również dwa wyjątkowe koncerty dwóch całkowicie różnych muzycznych osobowości. Na scenie świętować będą: piękna 30-letnia niezapomniana Urszula, oraz piękna 20-letnia, niepokorna Agnieszka Chylińska. W sobotę podobnie jak przed rokiem, w Operze Leśnej zabrzmią największe przeboje roku, a po nich sceną zawładną młodzi, ciekawi artyści, którzy zmierzą się w konkursie „trendy 2014”. Niedziela tradycyjnie należeć będzie do kabaretowej śmietanki, czyli najzabawniejszych ludzi w Polsce. Artyści XI Sopockiej Nocy Kabaretowej pożartują sobie tym razem z facebookowej mody Polaków na „Lubię To!”.

Sopot TOPtrendy Festiwal będzie organizowany przez Telewizję Polsat już po raz dwunasty. Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w 2003 roku. TOPtrendy były wówczas pierwszym Festiwalem organizowanym przez telewizji komercyjną i jedyną konkurencją dla festiwali telewizji publicznej. W błyskawicznym tempie Sopot TOPtrendy zyskał sympatię widzów. Transmisje ze wszystkich dni festiwalu od 20:00 w Polsacie.

Zdjęcia z dzisiejszej konferencji można znaleźć na naszym profilu na Facebooku