Wiosna w Polsat Play – nowe programy Latkowskiego i Wołoszańskiego

W wiosennej ramówce kanału Polsat Play, poza sprawdzonymi propozycjami, znalazły się też nowości. Nowe programy i seriale to: „Męskie rozmowy” Sylwestra Latkowskiego, „Ciemna strona miasta” Patryka Vegi, „Tajna historia XX wieku” Bogusława Wołoszańskiego i znana już z pilotowych odcinków „Szrot lista” Michała Figurskiego i Włodzimierza Zientarskiego.

„Męskie rozmowy”
„Męskie rozmowy” Sylwestra Latkowskiego to galeria postaci: aktorów, sportowców, ludzi mediów i showbiznesu, biznesmenów, a nawet gangsterów. Ludzi z krwi i kości, którzy wiedzą co to prawdziwe życie. Historie jakie opowiadają są konkretne. Latkowski rozmawia z nimi po męsku. Nie ma kłamstw, co najwyżej przemilczenia. Po raz pierwszy zdecydowali się publicznie opowiedzieć o nieznanych dotąd faktach ze swego życia.

„Ciemna strona miasta”
Serial dokumentalny o pracy polskiej policji jakiego jeszcze nie było. Warszawscy policjanci kontra przestępcy: złodzieje samochodów, dilerzy narkotyków, pseudo-kibice, handlarze ludĹşmi, mordercy, alfonsi. Ekipa telewizyjna w kamizelkach kuloodpornych uczestniczy w najbardziej niebezpiecznych akcjach, które do tej pory były niedostępne dla ekip telewizyjnych. Zobaczymy autentyczne aresztowania, uliczne pościgi, tajne prowokacje, śledztwa w sprawie zabójstw, walkę z ulicznymi chuliganami. Twórcom programu udało się również dotrzeć do świata przestępczego. Pokażą jak wyglądają kradzieże samochodów, handel narkotykami, wymuszenia rozbójnicze oraz szokujące przestępcze balangi. Zobaczymy kulisy głośnych spraw, poznamy charyzmatycznych policjantów, staniemy oko w oko z polskimi przestępcami. Poczujemy hipnotyzujący klimat nocnej Warszawy w najnowszym serialu dokumentalnym Patryka Vegi.

„Tajna historia XX wieku”
Najnowszy program Bogusława Wołoszańskiego. Fascynująca historia XX wieku, choć powstała na naszych oczach, wciąż pozostaje tajna. Do tej pory historykom nie udało się wyjaśnić wielu zagadek II wojny światowej. Z programu dowiemy się m.in. jakie tajemnice kryje MRU (Międzyrzecki Rejon Umocniony) i jaką odegrał rolę podczas II wojny światowej, czym jest Kostrzyn nad Odrą – miasto którego nie ma, poznamy tajną historię Westerplatte, dowiemy się co naprawdę wydarzyło się w Wilczym Szańcu, a także poznamy tajną historię ORP Orzeł.

„Szrot lista”
„Szrot lista” program motoryzacyjny, jakiego w polskiej telewizji jeszcze nie było. W każdym programie panowie Włodzimierz Zientarski i Michał Figurski tworzą oryginalne zestawienie 10 najciekawszych, najbardziej kontrowersyjnych i niekonwencjonalnych wydarzeń związanych z motoryzacją. Ekspert motoryzacyjny i mistrz dowcipnej, ciętej riposty, podsumują w formie listy przebojów takie zjawiska, jak najbardziej kompromitujące dla właściciela auta, czy najbardziej nietypowe i absurdalne gadżety motoryzacyjne. Poznamy listę najdroższych napraw samochodowych, jak również listę najczęściej powtarzanych kitów słyszanych od nieuczciwych sprzedawców samochodów.

Kontynuowane będą znane i lubiane przez widzów programy i seriale, m.in.: „997 – Fajbusiewicz na tropie”, „Czas wojowników”, „Chłopaki do wzięcia”, „Polacy w świecie” (po sukcesie próbnej serii) i „Taaaka ryba”.