Bundesliga wraca do Eleven Sports. Prawa już od rundy wiosennej sezonu 2024/2025

Niemiecka Bundesliga powraca do telewizji! Eleven Sports pozyskało prawa do transmisji ligi niemieckiej.

Niemiecka Bundesliga powraca do telewizji! Eleven Sports pozyskało prawa do transmisji ligi niemieckiej.

Bundesliga pojawi się na antenie Eleven Sports już od rundy wiosennej sezonu 2024/2025. Wtedy zaczną obowiązywać „niewyłączne prawa” do pokazywania ligi. Będą mogli pokazać pięć najważniejszych spotkań z każdej kolejki Bundesligi i wybrane mecze 2. Bundesligi do końca tej kampanii. Wówczas jeszcze będą obowiązywać prawa do transmisji Viaplay, które kończy działalność w Polsce 30 czerwca 2025 roku.

Eleven Sports pozyska pełnię wyłącznych praw do Bundesligi i 2. Bundesligi od sezonu 2025/2026. Będzie je posiadać do końca sezonu 2028/2029. .

Liga niemiecka jest bez wątpienia jedną z najsilniejszych na świecie, co pokazała obecna edycja europejskich pucharów – Borussia Dortmund dotarła do finału Ligi Mistrzów UEFA, a Bayer 04 Leverkusen zagrał w finale Ligi Europy UEFA. Cieszymy się, że po kilkuletniej przerwie te atrakcyjne rozgrywki wracają na anteny ELEVEN SPORTS i gwarantujemy, że nasi widzowie jak zawsze dostaną świetnie opakowany produkt. Bundesliga wraca do domu powiedział Patryk Mirosławski, COO Eleven Sports

Wznawiając wcześniejszą współpracę z ELEVEN SPORTS, chcemy podkreślić nasze zaangażowanie w budowanie udanego partnerstwa; także z naszymi fanami poza granicami Niemiec. Polska zajmuje szczególne miejsce w sercu Bundesligi, konsekwentnie wzbogacając nasze rozgrywki o najwyższej klasy talenty piłkarskie, które mają swój udział w budowaniu dziedzictwa naszej ligi. Do tej pory z klubami Bundesligi kontrakty podpisało 117 polskich zawodników, czyli więcej niż we wszystkich innych czołowych ligach europejskich razem wziętych. Zainteresowanie Bundesligą wzrosło również w 2023 roku, a liczba jej fanów w Polsce zwiększyła się o 10% w porównaniu z rokiem poprzednim. Jesteśmy podekscytowani ciągłym rozwojem i sukcesami Bundesligi na tym kluczowym rynku.” – powiedział Peer Naubert, International Chief Marketing Officer Bundesligi.

Przypomnijmy, że Eleven Sports posiada również prawa do transmisji Pucharu Niemiec. Te prawa obowiązują do końca sezonu 2025/2026.

Dla ligi niemieckiej to oznacza powrót do Eleven Sports po czterech latach przerwy.  Wcześniej grupa stacji należących do Grupy Polsat Plus posiadała prawa od sezonu 2017/2018, a w ramach sublicencji mecze pokazywał również Canal+.