fot.: Pixabay/edmondlafoto

Marian Kmita o Igrzyskach Olimpijskich w Polsacie. „Myślę, że w końcu się dogadamy”

Dyrektor sportu Telewizji Polsat w rozmowie z portalem sport.interia.pl zaprezentował szczegóły dotyczące planów stacji na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Marian Kmita poinformował też o planach kupienia praw do wydarzenia w kolejnych latach.

Dyrektor sportu Telewizji Polsat w rozmowie z portalem sport.interia.pl zaprezentował szczegóły dotyczące planów stacji na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Marian Kmita poinformował też o planach kupienia praw do wydarzenia w kolejnych latach.

Telewizja Polsat wyśle do Paryża kilkuosobową ekipę dziennikarską. Wydarzenia ze stolicy Francji relacjonować będą Przemysław Iwańczyk, Paulina Czarnota-Bojarska, Agnieszka Łapacz, Marta Ćwiertniewicz i Marcin Lepa.

Na antenie Polsatu Sport pojawią się dwa specjalne programy. Pierwszy z nich będzie realizowany z Domu Polskiego w Lasku Bulońskim i będzie można go oglądać o godzinie 11:00. Wieczorem o godzinie 19:00 rozpocznie się trzygodzinny magazyn ze studia w Warszawie. Przy nim będą pracować m.in. Jerzy Mielewski, Aleksandra Szutenberg, Joanna Jędrzejczyk, Iwona Niedźwiedź, Filip Gawęcki i Marek Magiera.

Ekipa Polsatu zrealizuje transmisje z Igrzysk

Ekipa produkcyjno-realizacyjna Telewizji Polsat będzie odpowiedzialna za realizację transmisji z meczów siatkarskich na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Realizatorem wizji będzie Tomasz Machnowski, związany z nadawcą od 1993 roku. W ekipie produkcyjno-realizacyjnej znaleźli się również Bożena Pieczko i Michał Majchrzak.

Dziennikarze Polsat Sport będą obecni na antenach kanałów Warner Bros. Discovery. Mecze siatkarskie na antenach Eurosportu i specjalnych kanałów dostępnych w platformie Max komentować będą Tomasz Swędrowski, Wojciech Drzyzga, Marek Magiera, Joanna Kaczor i Damian Dacewicz. Ponadto podczas transmisji z innych dyscyplin usłyszeć będzie można Adama Romańskiego i Aleksandrę Szutenberg.

Marian Kmita o prawach do Igrzysk

Dyrektor sportu Telewizji Polsat poinformował, że nadawca kupił prawa do pokazywania skrótów najważniejszych wydarzeń z turnieju siatkarskiego podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, w tym meczów Polek i Polaków.

Mam nadzieję, że kiedyś igrzyska zawitają też do Polsatu. I nawet wyobrażam sobie taką sytuację, ale na to trzeba poczekać jeszcze kilka lat. Wiele będzie zależało od kondycji finansowej Polsatu, ale o to bym się nie martwił – powiedział Marian Kmita w rozmowie ze sport.interia.pl.

W 2023 roku Polski Komitet Olimpijski i Grupa Polsat Plus zawarły porozumienie, dzięki któremu Grupa Polsat Plus i należąca do niej sieć Plus będą Sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Olimpijskiej Reprezentacji Polski.

Źródło: sport.interia.pl