fot.: Polsat

„Siły specjalne Polska” jesienią w Polsacie. Weterani misji wojennych mentorami uczestników

Już tej jesieni widzowie Polsatu będą świadkami ekstremalnego projektu, w którym grupa śmiałków udowodni, że można przesunąć granice własnej wytrzymałości psychicznej i fizycznej. Ich mentorami i instruktorami będą byli żołnierze jednostek specjalnych.

Już tej jesieni widzowie Polsatu będą świadkami ekstremalnego projektu, w którym grupa śmiałków udowodni, że można przesunąć granice własnej wytrzymałości psychicznej i fizycznej. Ich mentorami i instruktorami będą byli żołnierze jednostek specjalnych.

Osiemnastu rekrutów, wybranych pod przywództwem czterech byłych członków elitarnych jednostek, zostanie poddanych zadaniom opartym na prawdziwych treningach sił specjalnych. W programie „Siły specjalne Polska” nie będzie eliminacji. To uczestnicy będą decydować, gdzie jest granica ich wytrzymałości i kiedy zechcą zakończyć rywalizację.

Program został nagrany w wyjątkowej scenerii Dolnego Śląska, który zachwyca nie tylko pięknymi plenerami, ale także przyciąga niebezpiecznymi dzikimi miejscami. W spektakularnych miejscach uczestnicy zmierzą się z najtrudniejszym testem świata. Stare kopalnie, opuszczone magazyny, malowniczo położone mosty, a także mroczne podziemia staną się świadkami przełamywania ludzkich granic.

Kim są instruktorzy

Mentorami rekrutów będą instruktorzy z czterech różnych jednostek wojsk specjalnych. Szefem instruktorów będzie Wojciech „Zachar” Zacharków – były oficer Jednostki Wojskowej AGAT. Był uczestnikiem misji bojowych w Iraku, Czadzie i Afganistanie. Odpowiedzialny jest za szkolenia specjalistyczne – strzeleckie, wysokościowe, kursy przetrwania, śmigłowcowe, szkolił kadry instruktorskie w narciarstwie i wspinaczce.

Wojciech "Zacha" Zacharków
fot. Polsat

Mentorem w programie „Siły specjalne Polska” będzie również Marek „Włóczykij” Stan – były operator Jednostki Wojskowej GROM. Dowódca sekcji w zespole bojowym, uczestnik misji kontyngentu bojowego w Afganistanie. ukończył specjalistyczne szkolenia strzeleckie, wysokogórskie, spadochronowe, oraz szkolenie SERE poziomu C. Po zakończeniu służby w Jednostce na stałe zamieszkał w Bieszczadach.

Marek „Włóczykij” Stan
fot. Polsat

Piotr „Gniady” Hajkowski działał w Jednostce Wojskowej FORMOZA. Ma na koncie wiele misji zagranicznych, które odbywał głównie w rejonie Zatoki Perskiej i Afganistanie. Od 2014 roku prywatny kontraktor w Libii, Libanie, Syrii i Ukrainie.

Piotr „Gniady” Hajkowski
fot. Polsat

Rekrutów szkolić będzie także były operator Jednostki Wojskowej KOMANDOSÓW, w której służył ponad 21 lat – Piotr „Soyers” Soyka. Ma za sobą 10 misji bojowych w Afganistanie. Wziął udział w ponad 200 operacjach specjalnych najwyższego ryzyka. Skoczek spadochronowy, płetwonurek bojowy, instruktor strzelania oraz taktyki.

Piotr „Soyers” Soyka
fot. Polsat

Program „Siły specjalne Polska” od września w Polsacie.