Wiosna w Polsat Cafe: "Porody", "Pełna chata" i "Super rodzinka"

W wiosennej ramówce Polsat Cafe znalazły się cztery nowości: „Super rodzinka” Agnieszki Popielewicz, „Pełna chata” Justyny Steczkowskiej, „Porody” oraz „Kulisy Tańca z gwiazdami”, które prowadzą Agnieszka Popielewicz i Bilguun Ariunbaatar. Stacja kontynuuje też znane już widzom programy, m.in. „Gwiazdy na dywaniku” i „Zdrowie na widelcu”.

„Super rodzinka”
Czy powiedzenie, że z rodziną najlepiej wygląda się na zdjęciu to prawda? Najnowszy talk show Agnieszki Popielewicz pokaże, że rodzina daje siłę. Do swojego programu dziennikarka zaprasza znane osoby oraz ich najbliższych, z ich kanapowych opowieści dowiemy się między innymi jakimi dziećmi były dzisiejsze gwiazdy i jakimi są rodzicami, czy są nocnymi markami czy wstają skoro świt?

„Pełna chata”
Życie w pośpiechu, kariera, nowe zadania i wciąż gnająca rzeczywistość nie skłania do zakładania rodziny – a tym bardziej dużej, wielodzietnej. Takie właśnie rodziny ugoszczą w swoich pełnych chatach Justynę Steczkowską – „ambasadorkę” wielodzietnych rodzin. Jedna z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej już od wielu lat na antenie telewizji Polsat Cafe realizuje swoją drugą, po śpiewaniu, wielką pasję – fotografię. W programie „Pełna chata” odwiedzi małżeństwa, które mają co najmniej czworo dzieci. Oko obiektywu aparatu Justyny uchwyci wszystko to, co ulotne, a tak naprawdę jest podstawą rodzinnego życia: radość, szczęście, miłość i wiele pięknych, rodzicielskich doznań.

„Porody”
9 miesięcy obaw, marzeń, zachcianek, wyobrażeń, zmian nastrojów, burz hormonalnych, różnorodnych bólów i niedogodności i w końcu nadchodzi wyczekiwany poród. Ale czy zawsze wygląda tak idealnie jak to sobie wyobrażaliśmy? W najnowszej produkcji Polsat Cafe będziemy świadkami wydarzeń, ale także emocji które przeżywają przyszli rodzice. Widzowie spotkają się z nimi na chwilę przed rozwiązaniem i poznają ich obawy i oczekiwania. PóĹşniej towarzyszyć im będą w drodze do szpitala aż do momentu narodzin dziecka. Rozmowy z lekarzami, położnymi, rodziną, która je odwiedza. Ale prawdziwymi bohaterami są noworodki, dotychczas obecne tylko w marzeniach, obawach i planach przyszłych rodziców. Po urodzeniu widzom dane jest podpatrywanie tego, co magiczne… pierwsze spojrzenie na noworodka, pierwsze przytulenie, pierwsze karmienie, pierwszy moment bliskości między rodzicami a dzieckiem.

„Kulisy Tańca z gwiazdami”
Wszyscy lubimy podglądać zakulisowe, backstagowe wydarzenia wielkich produkcji. Tym razem będzie ku temu niezwykła okazja – na specjalnie wybudowanym balkonie, usytuowanym nad tanecznym parkietem, na kanapie zasiądą tancerze, partnerujące im gwiazdy oraz ich rodziny. Z „Kulis Tańca z gwiazdami”, które poprowadzą Agnieszka Popielewicz oraz Bilguun Ariunbaatar dowiemy się o wszystkich poza – parkietowych tajemnicach: gdzie szyte są stroje i kto stylizuje gwiazdy, co jedzą w trakcie przygotowań, czy bardzo się denerwują i jak radzą sobie ze stresem. W programie gwiazdy skomentują doniesienia prasowe i obalą lub potwierdzą plotki na swój temat, którymi żyją portale informacyjne.

Jolanta Borowiec, dyrektor kanału Polsat Cafe:

Kobieta domowa inspiruje się wszystkim i wszystko ją interesuje. Pyta, rumieni się i śmieje się w głos. Jest świadoma swojej elokwencji i bystrości. Nie da się zapędzić w kozi róg ani zepchnąć z piedestału. Nie karmi się pustymi obietnicami, nie kusi krzykliwymi kolorami. Jest konsekwentna i skuteczna.

W ciszy buduje swoją markę, która elegancją i niepowtarzalnym stylem króluje na wszystkich wybiegach. Dla takiej kobiety domowej Polsat Cafe otwiera drzwi. Wspiera ją w trudnych wyborach, towarzyszy w tworzeniu domowego zacisza. Podąża za trendami, które ona wyznacza. Spotyka się z nią w połowie drogi i bez słów przepuszcza w drzwiach. Bo kobieta domowa nie potrzebuje wskazówek, nie błądzi, nie gubi się w tłumie. Jest szafiarką z górnej półki, która swoimi inicjałami tworzy najlepszą markę. Rodzinę. I o niej będziemy w naszej telewizji rozmawiać.

Wiosną Polsat Cafe stawia na to, co najważniejsze. Nasze nowości są kompatybilne z filozofią kobiety domowej. Nie narzucamy się. Nie gramy pierwszych skrzypiec. Identyfikujemy się z kobietą czynu i czynimy swoją powinność.

Nowe programy: „Porody – cud narodzin”, „Super rodzinka” i „Pełna chata” mają na celu skłonić do refleksji. Kontynuacją naszych flagowych propozycji wracamy do korzeni. A kiedy wszystko już gra jak w symfonii Beethovena częstujemy kulisami „Tańca z gwiazdami”. Bo 7 dnia nawet Bóg zrobił sobie wolne.

Polsat Cafe będzie kontynuować znane i lubiane przez widzów programy, m.in.: „Gwiazdy na dywaniku” (do Joanny Horodyńskiej na stałe dołączy Tomasz Jacyków), „Zdrowie na widelcu”, „Kolacja z szefem”, „Zoom na miasto”, „Z tyłu sceny”, „Aleja gwiazd”, „Przez żołądek do serca” czy „Dobrenocki”. Nie będzie natomiast nowych odcinków m.in. „małej Czarnej” i „Zrozumieć kobietę”. Zagraniczne nowości stacji to, np. „Undercover Princes”, „Why Am I Single?” i „Saving Gen Y”.