fot.: Polsat

„Polska Wybiera. Eurowybory 2024” – specjalne programy Grupy Polsat Plus

9 czerwca Polacy pójdą do urn wyborczych. Razem z innymi członkami Unii Europejskiej wybiorą 720 europarlamentarzystów.

9 czerwca Polacy pójdą do urn wyborczych. Razem z innymi członkami Unii Europejskiej wybiorą 720 europarlamentarzystów.

W związku z wyborami Grupa Polsat Plus zaprasza widzów na specjalne wydanie „Wydarzeń”, a także wieczór wyborczy „Polska Wybiera. Eurowybory 2024” oraz poranek powyborczy „Polska Wybrała”.

9 czerwca w studiu przy ulicy Łubinowej zostanie zrealizowane specjalne wydanie „Wydarzeń”. Program będzie można obejrzeć o godzinie 18:50 w Polsacie, Polsat News i Wydarzeniach 24. Serwis informacyjny prezentować będzie Katarzyna Zdanowicz.

O godzinie 19:15 rozpocznie się wieczór wyborczy. Pojawią się analizy, relacje ze sztabów wyborczych oraz komentarze. O 21:00 widzowie poznają wyniki sondażu exit poll. Gospodarzami „Polska Wybiera. Eurowybory 2024” będą Piotr Witwicki i Katarzyna Zdanowicz. Program będzie można oglądać w Polsat News, Wydarzeniach 24, Polsat News Polityka, polsatnews.pl oraz w Interii.

Ostatni rok jest dla nas dziennikarzy niezwykle bogaty w wydarzenia: Wybory Parlamentarne, Samorządowe i wreszcie Eurowybory. Wszystko to poprzedzone intensywnymi kampaniami i walką o głosy. Za nami setki godzin rozmów z politykami a przed nami kulminacja – ostatni w tym roku wieczór wyborczy. Bardzo istotny, bo łatwo można zapomnieć, że wyniki wyborów europejskich wpłyną na życie wielu osób. Parlament Europejski przyjmuje przepisy, które dotyczą nas wszystkich: mają wpływ na duże kraje i małe społeczności, potężne przedsiębiorstwa i start-upy, kwestie globalne i lokalne. Bardzo starannie przygotowujemy się do każdego wieczoru wyborczego i tym razem tak będzie. Widzowie otrzymają wyczerpujące relacje przygotowane przez naszych najlepszych dziennikarzy i publicystów. W polsatnews.pl i w serwisie Interia Wydarzenia będziemy prowadzić tekstową relację live – mówi Piotr Witwicki.

Ponadto w „Polska Wybiera. Eurowybory 2024” Bogdan Rymanowski i Agnieszka Gozdyra będą rozmawiać z najważniejszymi politykami. Tego wieczoru gośćmi będą m.in.: Adam Bielan (Prawo i Sprawiedliwość), Katarzyna Kotula (szefowa sztabu Lewicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ministra ds. równości), Krzysztof Kwiatkowski (KP Platforma Obywatelska Koalicja Obywatelska), Krzysztof Bosak (Wicemarszałek Sejmu, Konfederacja), Władysław Teofil Bartoszewski (wiceminister spraw zagranicznych, PSL/Trzecia Droga), Tobiasz Bocheński (Prawo i Sprawiedliwość).

Natomiast Mateusz Białkowski będzie analizował m.in. dane statystyczne oraz frekwencję wyborczą. Zaś Marta Budzyńska na bieżąco przekaże najciekawsze opinie internautów oraz prześledzi, co dzieje się w mediach społecznościowych.

„Nowy dzień” z Łubinowej

10 czerwca o godzinie 5:59 rozpocznie się specjalne wydanie „Nowego Dnia” – „Polska Wybrała”. Karolina Soczewka i Łukasz Smardzewski podsumują, jak głosowali Polacy w Eurowyborach. Ponadto Michał Stela przeprowadzi analizę wyników z poszczególnych komisji wyborczych. W Polsat News „Nowy dzień” będzie trwać do godziny 11:00. Początek specjalnego wydania programu będzie można oglądać również w głównym Polsacie.