fot.: Magdalena Tasarz/omediach.info

Poranny program w Polsacie? Media spekulują o gwiazdach jesiennej nowości Edwarda Miszczaka

Od niemal roku w mediach pojawiają się spekulacje na temat nowego programu śniadaniowego w Polsacie. Za opracowanie formatu odpowiedzialny jest dyrektor programowy stacji - Edward Miszczak.

Od niemal roku w mediach pojawiają się spekulacje na temat nowego programu śniadaniowego w Polsacie. Za opracowanie formatu odpowiedzialny jest dyrektor programowy stacji – Edward Miszczak.

Już w połowie 2023 roku serwis Press.pl informował o programie śniadaniowym, który miał pojawić się w wiosennej ramówce 2024 roku. Potwierdził to portalowi Edward Miszczak, który powiedział wówczas, że trwają prace nad formatem.

W ostatnich dniach pojawia się coraz więcej szczegółów na temat tego projektu. Jak informuje portal shownews.pl, program śniadaniowy w Polsacie będzie emitowany od piątku do niedzieli. Wśród gospodarzy mają znaleźć się m.in. Maciej Rock, Karolina Gilon, czy też Maciej Dowbor i Joanna Koroniewska.

Natomiast Plejada.pl donosi o nowych twarzach w Polsacie. Reporterem w śniadaniówce ma być Maks Behr z ChilliZet, który ostatnio pojawił się w Polsacie podczas Gali wręczenia nagród Mastercard OFF Camera 2024.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maks Behr (@maksbehr)

Do ekipy reporterskiej dołączyć ma też Aleksander Sikora, który przez ostatnie lata był związany z Telewizją Polską. Był tam gospodarzem poranka „Pytanie na śniadanie” (w duecie z Małgorzatą Tomaszewską), wielu koncertów, czy też Junior Eurowizji 2019 w Gliwicach.

Wirtualnemedia donoszą natomiast, że premiera programu śniadaniowego ma się odbyć jesienią bieżącego roku, a redakcją kierować ma Luiza Zając, była producentka „Dzień dobry TVN”.

Powrót Polsatu do śniadaniówki

Przed laty na antenie Telewizji Polsat obecny był tzw. program śniadaniowy. W 2007 roku zadebiutował magazyn kulturalny „Się kręci”, który po prawie pięciu latach został przeobrażony w weekendową poranną audycję lifestylową „Się kręci na żywo”. Widzowie oprócz przygotowanych materiałów mogli obejrzeć także rozmowy na żywo z gośćmi.

Program w 2012 roku został usunięty z ramówki. W zamian widzowie zobaczyli nowy format – „Studio weekend”, który prowadzili Anna Zajdler-Ibisz i Krzysztof Ibisz. Program był nadawany na żywo z restauracji Mateusza Gesslera w Soho Factory w Warszawie. W maju 2013 roku zakończono jego produkcję.

Ibiszowie - Studio Weekend
fot. Polsat

Codziennie o godzinie 5:59 Telewizja Polsat retransmituje poranne pasmo informacyjne Polsat News – „Nowy dzień”. Wybrane wydania mają charakter bardziej lifestylowy, np. podczas Polsat Hit Festiwal.