fot.: Polsat/AKPA

Zalewski, Dąbrowska, Enej. Oni debiutowali w Polsacie

W tym roku na Polsat Hit Festiwal nie zabraknie gwiazd, które swoją przygodę ze sceną rozpoczęły w słonecznej stacji. Drugiego dnia widzowie zobaczą koncert "Debiutowali w Polsacie".

W tym roku na Polsat Hit Festiwal nie zabraknie gwiazd, które swoją przygodę ze sceną rozpoczęły w słonecznej stacji. Drugiego dnia widzowie zobaczą koncert „Debiutowali w Polsacie”.

Drugi dzień koncertu zostanie poświęcony artystom, którzy zadebiutowali w Polsacie. Wśród nich wystąpią m.in. Krzysztof Zalewski, który w 2002 roku wziął udział w drugiej edycji programu „Idol” telewizji Polsat. Laureat programu wykonywał wówczas muzykę z pogranicza rock i heavy metalu.

W 2002 roku w programie rozrywkowym Polsatu obok Krzysztofa Zalewskiego zobaczyć można było również Anię Dąbrowską. Laureatka dziewięciu Fryderyków, polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka przychylność publiczności uzyskała wydając debiutancki album „Samotność po zmierzchu” wydany w 2004 roku.

Wspominając gwiazdy Polsatu nie można pominąć zespołu Enej, który 13 lat temu wziął udział w programie „Must be the Music. Tylko muzyka”. Kontakt ze sceną i publicznością już wtedy nie był im obcy, jednak to właśnie telefon z Polsatu, po pre-castingu otworzył im drzwi do medialnej kariery. Ostatecznie zespół dostał się do finału programu, w którym zajął pierwsze miejsce. Ich utwór „Radio Hello” stał się hitem zarówno polskich jak i ukraińskich rozgłośni radiowych.

Gospodarze też kiedyś debiutowali

W tym roku Polsat Hit Festiwal ponownie poprowadzi Paulina Sykut-Jeżyna. Znana dziennikarka i prezenterka telewizyjna swoją przygodę z Polsatem rozpoczęła w 2003 roku występując w drugiej edycji muzycznego talent show pod nazwą „Idol”. Następnie w latach 2003-2012 na kanale TV4 prowadziła program Muzyczne listy. W 2007 zaczęła prowadzić prognozę pogody.

Obok niej zobaczymy również Macieja Rocka, który od 2002 związany jest z telewizją Polsat. Prowadzący program „Twoja twarz brzmi znajomo” swoją przygodę również rozpoczął w Polsacie od programu muzycznego „Idol”. Nie był on jednak uczestnikiem programu lecz prowadzącym. W 2009 współprowadził magazyn motoryzacyjny „Autonomia” na kanale Polsat Play a w 2010 talk-show „Dzieciaki nie płaczą” w Polsat Café.

Wraz z Pauliną Sykut-Jeżyna i Maciejem Rockiem deski Opery Leśnej należeć będą również do Macieja Dowbora, który z telewizją Polsat związany jest od 2005 roku. Dla Polsatu prowadził programy między innymi takie jak reality show: Granice Strachu, magazyny rozrywkowe: „Przereklamowani”, „Wysportowani” czy „Światowe rekordy Guinnessa”, a także te o tematyce sportowej „BMW Sauber Pit Lane Park”, „Studio Formuły 1” czy „Redbull AirRace”. Od 2014 roku jest niezmiennie współprowadzącym program „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Koncert „Debiutowali w Polsacie” 25 maja w Polsacie.