fot.: Polsat

Filip Lato zwycięzcą „Twoja twarz brzmi znajomo. Najlepsi”

Zakończyła się dwudziesta, jubileuszowa edycja show "Twoja twarz brzmi znajomo". Najlepszym z najlepszych decyzją widzów został wybrany Filip Lato.

Zakończyła się dwudziesta, jubileuszowa edycja show „Twoja twarz brzmi znajomo”. Najlepszym z najlepszych decyzją widzów został wybrany Filip Lato.

Filip Lato jest wokalistą, uczestnikiem „The Voice of Poland”. Współpracował m.in. z zespołem Sound’n’Grace. Wygrał dziewiątą edycję „Twoja twarz brzmi znajomo”, wcielając się w Roberta Planta z Led Zeppelin.

Piosenkarz zaśpiewał w finale utwór „She” Elvisa Costello. Główną nagrodę – 100 tysięcy złotych przekazał na rzecz podopiecznej Fundacji SiePomaga.

Drugie miejsce zajął Stefano Terrazzino, który w finale zaśpiewał utwór z repertuaru Kabaretu Starszych Panów pt. „Jeżeli kochać to nie indywidualnie”. Trzecie miejsce należało do Mateusza Ziółko. Natomiast widzowie najmniej głosów oddali na Marię Tyszkiewicz.

Występy specjalne

Tradycyjnie w finale „Twoja twarz brzmi znajomo” nie mogło zabraknąć specjalnych występów. Odcinek otworzyła piosenka wszystkich finalistów jako The Chordettes. Maria Tyszkiewicz, Mateusz Ziółko, Stefano Terrazzino i Filip Lato zaśpiewali utwór „Lolipop”.

Ponadto Katarzyna Skrzynecka i Kacper Kuszewski w duecie zaśpiewali „To All the Girls I’ve Loved Before” jako Willie Nelson i Julio Iglesias. Natomiast Aleksandra Szwed i Barbara Kurdej-Szatan wcieliły się w Rihannę i Britney Spears. Wykonały piosenkę „S&M”.

Show „Twoja twarz brzmi znajomo. Najlepsi” był emitowany w piątki o godzinie 20:05 w Polsacie.