fot.: Polsat

Widzowie wybiorą najlepszego z najlepszych. Wielki finał „Twoja twarz brzmi znajomo”

17 maja Telewizja Polsat pokaże finał "Twoja twarz brzmi znajomo. Najlepsi". Będzie to pierwsza edycja w historii formatu w Polsce, w której zwycięzcę wybiorą widzowie.

17 maja Telewizja Polsat pokaże finał „Twoja twarz brzmi znajomo. Najlepsi”. Będzie to pierwsza edycja w historii formatu w Polsce, w której zwycięzcę wybiorą widzowie.

Wśród uczestników jubileuszowej edycji „Twoja twarz brzmi znajomo” znaleźli się finaliści, wybrani z poprzednich sezonów. Przez 9 odcinków widzowie śledzili przemiany Katarzyny Skrzyneckiej, Aleksandry Szwed, Marii Tyszkiewicz, Barbary Kurdej-Szatan, Stefano Terrazzino, Kacpra Kuszewskiego, Filipa Lato i Mateusza Ziółko.

Decyzją jurorów i uczestników do finału zakwalifikowali się: Maria Tyszkiewicz, Mateusz Ziółko, Stefano Terrazzino i Filip Lato. W tej edycji najlepiej ocenione zostały występy Katarzyny Skrzyneckiej jako Sarah Brightman i Andrea Bocelli, a także Mateusz Ziółko jako Bono z U2. Najmniej punktów, bo minimalne 3, zdobyła Aleksandra Szwed, która wystąpiła jako Lenny Kravitz.

Głosowanie SMS

O tym, kto stanie na podium zadecydują już wyłącznie widzowie. Pierwszy raz w historii programu, w edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi” każdy będzie mógł oddać głos, wybierając swojego zwycięzcę. Głosowanie odbędzie się za pomocą SMS-ów. Numery, na które należy wysyłać wiadomości, zostaną podane w trakcie emisji finału.

Nagroda w wysokości 100 000 zł, którą otrzyma najlepszy z najlepszych przekazana będzie jak zawsze na cel charytatywny wybrany przez zwycięzcę. Tym razem zamiast Złotej Twarzy wręczona zostanie twarz wyjątkowa, bo Brylantowa.

Spada oglądalność programu

Program „Twoja twarz brzmi znajomo. Najlepsi” jest emitowany od 8 marca, z przerwą 29 marca (Wielki Piątek). Najwyższą oglądalność miał szósty odcinek programu, który średnio oglądało 1,525 miliona widzów. Średnia oglądalność odcinka wyemitowanego tydzień później, 26 kwietnia wyniosła 1,45 miliona widzów. Kolejne nie osiągnęły pułapu 1,3 miliona widzów. Udział w widowni telewizyjnej półfinału „Twoja twarz brzmi znajomo. Najlepsi” wyniósł 13,23%, był to drugi najgorszy wynik w tej edycji programu.*

Twoja twarz brzmi znajomo - oglądalność

Finał „Twoja twarz brzmi znajomo. Najlepsi” w piątek, 17 maja o godzinie 20:05 w Polsacie.

* Źródło: Nielsen Media. Oglądalność w grupie 4+, Live+2 (skonsolidowana oglądalność na żywo z oglądalnością przesuniętą w czasie do dwóch dni).