fot.: Polsat Sport

Polsat Sport pokaże wszystkie mecze MŚ Elity w hokeju na lodzie. Kiedy zagrają Polacy?

Telewizja Polsat pokaże wszystkie mecze mistrzostw świata elity w hokeju na lodzie, które będą odbywały się w Czechach. Będzie brała w nich udział reprezentacja Polski - po raz pierwszy od 22 lat.

Telewizja Polsat pokaże wszystkie mecze mistrzostw świata elity w hokeju na lodzie, które będą odbywały się w Czechach. Będzie brała w nich udział reprezentacja Polski – po raz pierwszy od 22 lat.

Kanały Polsatu Sport nadadzą na żywo wszystkie 64 spotkania czempionatu, który rozpoczyna się 10 maja. Mecze będą rozgrywane w Ostrawie i Pradze. Polsat przejął prawa od Telewizji Polskiej.

Biało-Czerwoni w grupie B zagrają kolejno z Łotwą (11 maja), Szwecją (12 maja), Francją (14 maja), Słowacją (15 maja), Stanami Zjednoczonymi (17 maja), Niemcami (18 maja) oraz Kazachstanem (20 maja). Mecze Polaków będą dostępne na antenie Polsatu Sport 1. Nie wiadomo, czy będą transmisje Biało-Czerwonych w darmowej telewizji.

Transmisje ze studiem i ekspertami

Szczegóły transmisji mistrzostw świata podano w komunikacie prasowym w czwartek, 2 maja. Polsat Sport będzie korzystał ze swojego multimedialnego studia. Pierwszy program z niego nadadzą w piątek, 10 maja o 19:00 w Polsacie Sport 2. W nim, oprócz omawianych na bieżąco meczów, kibice znajdą także na bieżąco aktualizowane ciekawostki czy interaktywne wideo-analizy znane z piłkarskiej Ligi Mistrzów UEFA.

Będą również materiały reporterskie oraz łączenia z arenami turnieju. Tam pracować będzie duet reporterski tworzony przez Michała Białońskiego oraz Michaela Kolarza. Jest on czeskim hokeistą polskiego pochodzenia, Ma na koncie ma wiele medali Mistrzostw Polski, Pucharu i Superpucharu Polski.

Gospodarzami studia będą Marcin Lepa i Tomasz Lach. Wspierać ich będą między innymi Szymon Rojek, Paulina Czarnota-Bojarska, Artur Łukaszewski, Adrian Brzozowski, Igor Marczak, Paweł Wyrobek czy Krzysztof Grosse.

Ekspertami podczas turnieju w Polsacie będą Mariusz Czerkawski – jedyny polski uczestnik Meczu Gwiazd NHL, Krystian Sikorski – olimpijczyk z Sarajewa i Calgary, Tomek Valtonen – były reprezentant Finlandii oraz trener polskiej drużyny narodowej seniorów czy Vladimir Buril – słowacki olimpijczyk z Lillehammer (1994).

Swoje opinie również będą wyrażać Michał Baca – międzynarodowy arbiter i Łukasz Sokół – trener Reprezentacji Polski juniorów. W studiu obecni będą również Tobiasz Bigos – szkoleniowiec czołowego kluby w Finlandii, Ilves Tampere czy Maciej Szwoch – trener bramkarzy w Farjestad Karlstad.

Format mistrzostw świata elity w hokeju na lodzie

Drużyny zagrają w dwóch grupach po osiem drużyn. Rozegrają siedem spotkań. Cztery najlepsze drużyny  z każdej grupy awansują do ćwierćfinałów. Te odbędą się w 23 maja, z czego gospodarzem dwóch będzie Ostrawa, a kolejnych dwóch Praga. Obydwa półfinały będą 25 maja w stolicy Czech. Mecze medalowe zostaną rozegrane w tym samym miejscu 26 maja. Dwa najgorsze zespoły z fazy grupowej spadną do dywizji 1.