Kanały Polsat Sport zmieniają nazwy, ale nie wszystkie

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwały w sprawie ważnych zmian w nazwach kanałów grupy Polsat Sport. Dotyczą one trzech głównych kanałów sportowych -  Polsatu Sport, Polsatu Sport Extra i Polsatu Sport News.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwały w sprawie ważnych zmian w nazwach kanałów grupy Polsat Sport. Dotyczą one trzech głównych kanałów sportowych –  Polsatu Sport, Polsatu Sport Extra i Polsatu Sport News.

Zgodnie z informacją KRRiT z czwartku, 21 marca, stacje zmienią nazwy na Polsat Sport 1,2 i 3.Kanały te nigdy nie modyfikowały swoich nazw od początku swoich emisji w 2000, 2005 i 2011 roku.

Nadawca nie uzasadnił czym jest spowodowana zmiana nazw kanałów. Dla nazw „Polsat Sport 2/3” jest to powrót po 8 latach przerwy. Pierwotnie takie nazwy nosiły kanały premium uruchomione na mistrzostwa Europy w piłce nożnej we Francji. Na ten moment nie wiadomo, czy inne sportowe kanały grupy takie jak Polsat Sport Fight czy Polsat Sport Premium 1-6 również zmienią swoje nazwy.

Kanały Polsat Sport logo
fot. Polsat

Polsat Sport traci Ligę Mistrzów UEFA?

Być może zmiana nazwy kanałów spowodowana jest prawdopodobną utratą Ligi Mistrzów UEFA przez Telewizję Polsat. Jak informuje serwis Meczyki.pl, Telewizja Polsat przegrała w przetargu z Grupą CANAL+, która po 6 sezonach przerwy ponownie ma transmitować najważniejsze europejskie klubowe rozgrywki. Jednak, jak podaje portal, Grupa Polsat Plus ma kupić prawa do transmisji Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA. Telewizji Polsat podczas posiadania praw do Ligi Mistrzów UEFA wielokrotnie zarzucano niską jakość komentarza oraz ekspertów w studiu.