Zakończyły się zdjęcia do nowego serialu Polsatu „Zakładnicy”

Serial „Zakładnicy" to intrygujące połączenie sensacji i psychologicznego thrillera.

Serial „Zakładnicy” to intrygujące połączenie sensacji i psychologicznego thrillera.

 

 

Pewnego grudniowego wieczoru, tuż przed Świętami, czworo zamaskowanych napastników włamuje się do domu Osterów. Biorą rodzinę jako zakładników i stawiają jedno żądanie. Eryka (Magdalena Różczka) musi zabić biznesmana-filantropa (Jan Englert) w trakcie rutynowej operacji, którą ma przeprowadzić następnego dnia. Jeśli biznesman nie umrze na stole operacyjnym, cała rodzina Eryki zginie…  Lekarka, wychodząc do pracy, zmuszona jest „grać” przed całym światem, podczas gdy jej bliscy są w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Osterowie zostają więźniami we własnym domu. Z czasem okazuje się, że każdy z nich skrywa jakieś tajemnice, które dopiero teraz zaczynają wychodzić na jaw i burzyć ich pozornie poukładany świat.  Nic w tej historii nie jest takie, na jakie początkowo wyglądało… Dramatyczne żądanie stawiane Eryce Oster zmusza ją do podjęcia niezwykle trudnej decyzji – czy czynić zło w imię dobra swojej rodziny?

Siłą serialu „Zakładnicy„, oprócz dynamicznej, trzymającej w napięciu, zaskakującej akcji, są przede wszystkim uniwersalne wątki i próba odpowiedzi na pytania: Co jesteśmy w stanie zrobić dla ratowania bliskich? Czy są granice, których przekroczyć nie wolno? Czy każdy jest w stanie zabić w imię wyższego celu?

W obsadzie plejada polskich aktorów: Magdalena Różczka, Piotr Adamczyk, Leszek Lichota, Jan Englert, Piotr Żurawski, Stanisław Linowski, Malwina Buss, Nel Kaczmarek, Konrad Kąkol i inni.

Serial liczący 7 odcinków powstaje na licencji izraelskiego formatu „Bnei Aruba”. Reżyserem „Zakładników” jest Maciej Migas znany m.in. z takich produkcji jak „Bracia”, „Układ”, „Ślad”, „Żyć nie umierać”. Za zdjęcia odpowiada Bartek Cierlica („Jak zostałem Gangsterem”, „Historia Prawdziwa”, „Skazana”), a autorem adaptacji jest Michał Wawrzecki („Chyłka”- wszystkie sezony, „Żywioły Saszy – Ogień”. Serial produkuje TFP.

Premiera serialu „Zakładnicy” odbędzie się na platformie Polsat Box Go.