Kwiecień w Crime+Investigation Polsat

W kwietniu na Crime+investigation Polsat przyjrzymy się kolejnym sprawom, którymi żyła cała Polska, a to za sprawą dwóch programów: "Polskie zabójczynie" i "Tajemnice polskich morderstw". Na ekrany powrócą także "Kobiety, które niosły śmierć".

W kwietniu na Crime+investigation Polsat przyjrzymy się kolejnym sprawom, którymi żyła cała Polska, a to za sprawą dwóch programów: „Polskie zabójczynie” i „Tajemnice polskich morderstw”. Na ekrany powrócą także „Kobiety, które niosły śmierć”.

 

 

Kobiety, które niosły śmierć
Deadly Women s. 12
W środy o 22:00 od 3 kwietnia na Crime+Investigation Polsat
9×60’

Co sprawia, że kobiety mordują? Czy można to przewidzieć już w dzieciństwie? A może to chciwość, zazdrość lub po prostu chęć zemsty uwalniają w nich najgorsze instynkty? Program „Kobiety, które niosły śmierć” bada psychikę prawdziwych morderczyń, aby znaleźć odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Była profilerka FBI, Candice DeLong, opowiada o tym, co sprawia, że matki, córki, a nawet babcie stają się zabójczyniami. Dzięki realistycznym inscenizacjom, kryminalistycznym dowodom i poważnym wywiadom ze świadkami i rodziną, widz zdobywa wszechstronną wiedzę na temat każdego z omawianych w programie przestępstw.

Tajemnice polskich morderstw
We wtorki o 22:00 od 9 kwietnia na Crime+Investigation Polsat
6×60’

Serial dokumentalny „Tajemnice polskich morderstw” przybliża rodzime sprawy kryminalne ostatnich trzydziestu lat, które za pośrednictwem mediów śledziła cała Polska.
Śmierć, w osobie mordercy, może zapukać do każdej, nawet najszczęśliwszej rodziny i zamienić życie jej członków w piekło. W każdym z sześciu odcinków zostaje zrelacjonowane jedno śledztwo, prowadzone niejednokrotnie równolegle przez policję i dziennikarzy. Śledztwo, na którego zakończenie za każdym razem czekali wszyscy. Wstrząsające wrażenie robią pokazane często po raz pierwszy materiały operacyjne z udziałem sprawców, a później ich zeznania w czasie procesu.
Żadna jednak ze spraw, choć wszystkie w swoim czasie uznawane były za głośne i wzbudzające ogromne emocje, nie zostaje przedstawiona w duchu sensacji. Serial to próba wyrażenia współczucia i chęci zadośćuczynienia poszkodowanym. Tak by ci, których życie przerwano nie zostali zapamiętani jako ofiary, ale matki, ojcowie, dzieci… Jako osoby, których strata pozostawiła ogromną ranę.

Polskie zabójczynie
W środy o 21:00 od 17 kwietnia na Crime+Investigation Polsat
6×30’

„Polskie zabójczynie” to oryginalna produkcja Crime+Investigation Polsat, zgłębiająca najmroczniejsze polskie sprawy kryminalne, w których sprawczyniami okazują się kobiety. Dlaczego kobieta potrafi zabić inną kobietę? Czemu morduje męża? Dlaczego posuwa się do pozbawienia życia bezbronne dzieci?
W 7. sezonie widzowie poznają kolejne sprawy, które elektryzowały opinię publiczną w całym kraju. Opowieści o kobietach, które dopuściły się najpodlejszych czynów uzupełnione są o inscenizacje oraz wypowiedzi osób zaangażowanych w poszczególne sprawy – funkcjonariuszy organów ścigania, psychologów, dziennikarzy.

Zbrodnia: kluczowe 60 minut
An Hour to Kill
Od poniedziałku do piątku o 20:00 od 29 kwietnia na Crime+Investigation Polsat
15×60’

Każdy odcinek serialu Zbrodnia: kluczowe 60 minut przedstawia historię jednego morderstwa, a konkretnie: najbardziej fascynujących 60 minut śledztwa w jego sprawie. Może chodzić o zakończoną wyrokiem skazującym rozprawę, kluczowy moment obławy, który doprowadził do ujęcia sprawcy, albo o godzinę bezpośrednio poprzedzającą zbrodnię.
W każdym odcinku zobaczymy również aktorską rekonstrukcję wypadków lub (jeżeli to możliwe) autentyczne materiały, a także wywiady z ekspertami, które pozwolą widzom zrozumieć kontekst i uzyskać głęboki wgląd w kwestię.
Wszystko w jednym serialu, któremu nie zdołasz się oprzeć, jeżeli sam będziesz miał wolne 60 minut..