fot.: Polsat Sport

UFC na dłużej w Polsacie Sport

Polsat Sport przedłużył prawa do transmisji gal MMA federacji UFC. Od 2018 roku Polsat nadaje gale amerykańskiej federacji mieszanych sztuk walki.

Polsat Sport przedłużył prawa do transmisji gal MMA federacji UFC. Od 2018 roku Polsat nadaje gale amerykańskiej federacji mieszanych sztuk walki.

Prawa zostały przedłużone na następne 4 lata. Oznacza to najdłuższą, nieprzerwaną dostępność gal UFC u tego samego nadawcy w Polsce. Poprzednio transmisje były dostępne w stacjach takich jak jak Orange Sport czy też Extreme Sports.

Przez sześć lat naszej dotychczasowej współpracy z Ultimate Fighting Championship, kanały sportowe Polsatu pokazały na żywo rekordową liczbę 250 gal. Zbudowaliśmy w tym czasie trwałą relację z naszym Partnerem oraz z miłośnikami MMA w najlepszym możliwym wydaniu. Dzięki nowej umowie zyskają wszyscy. Polscy kibice otrzymują bezprecedensową gwarancję rekordowo długiego i wygodnego dostępu do swoich ulubionych treści. UFC buduje stabilny przyczółek na niezwykle rozwojowym polskim rynku. Zaś dla Polsatu Sport zaufanie jednych i drugich to najwyższy dowód uznania i potwierdzenie dobrze wykonanej pracy – powiedział Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat

Z Polsatem Sport łączy nas długa i pełna sukcesów współpraca. Razem promujemy mieszane sztuki walki w Polsce oraz kreujemy polskie supergwiazdy tego sportu. Z optymizmem patrzymy w naszą wspólną przyszłość i nie możemy doczekać się wzniesienia naszego partnerstwa na jeszcze wyższy poziom – stwierdził David Shaw, Wiceprezes UFC ds. Współpracy Międzynarodowej oraz Treści.

Transmisje UFC w Polsat Sport – szczegóły

Każdego roku obowiązywania nowej umowy Telewizja Polsat pokaże minimum 40 gal UFC, zarówno numerowanych, jak i tych z serii UFC Fight Night. Kontrakt obejmuje także magazyny i programy specjalne, takie jak UFC Countdown, UFC Ultimate KO’s czy UFC Reloaded. Transmisje dostępne będą zarówno w telewizji, jak i za pośrednictwem platformy streamingowej Polsat Box Go. Skróty walk będzie można oglądać na stronie Polsatu Sport i Interia Sport.

O federacji UFC

UFC to amerykańska organizacja mieszanych sztuk walki (MMA) założona w 1993 roku. Gale tej organizacji odbywają się na całym świecie. Dziś gale UFC docierają do 975 milionów gospodarstw domowych w ponad 170 krajach. Joanna Jędrzejczyk i Jan Błachowicz to pierwsi mistrzowie UFC z naszego kraju. W UFC walczą miedzy innymi Mateusz Gamrot, Karolina Kowalkiewicz, Marcin Tybura czy Cezary Oleksiejczuk.