„Pomóż mi” od 4 marca w nowym paśmie o 15:00 w Czwórce

Drugi sezon serialu Czwórki „Pomóż mi" od 4 marca będzie można oglądać od poniedziałku do piątku o nowej porze – o godz. 15:00. Fabularno-dokumentalna produkcja opowiada historie nastoletnich bohaterów i ich rodzin, w których przemilczane lub zbagatelizowane problemy doprowadzają do dramatów i przestępstw.

Drugi sezon serialu Czwórki „Pomóż mi” od 4 marca będzie można oglądać od poniedziałku do piątku o nowej porze – o godz. 15:00. Fabularno-dokumentalna produkcja opowiada historie nastoletnich bohaterów i ich rodzin, w których przemilczane lub zbagatelizowane problemy doprowadzają do dramatów i przestępstw.

 

Rozwiązywaniem tych trudnych spraw i zagadek kryminalnych zajmują się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczością Nieletnich: Młodszy Aspirant Maciej Bryś (Łukasz Oleś) i jego partner Starszy Aspirant Gustaw Żelazny (Piotr Nowakowski) oraz młodsza aspirant Kinga Jabłońska (Sylwia Drzycimska). Chociaż mierzą się z bardzo poważną i jednocześnie delikatną materią, a każde z nich ma zupełnie inne spojrzenie na śledztwo, to razem docierają do prawdy i niosą pomoc nastolatkom uwikłanym w sytuacje, które wydają się bez wyjścia.
Serial, poprzez poruszające historie, zwraca uwagę na trudności, z jakimi – często samotnie lub skrycie – boryka się wielu nastolatków i uświadamia, jak dramatyczne mogą być tego konsekwencje.  Pozwala zobaczyć z perspektywy młodych ludzi sytuacje, których ciężar emocjonalny okazuje się dla nich nie do udźwignięcia i podpowiada pewne rozwiązania. Zaburzone lub destruktywne zachowania, konflikty z prawem lub z otoczeniem, to bowiem często wołanie o pomoc, które pozostawione bez odpowiedzi może się skończyć tragedią.
W pierwszych odcinkach nowego sezonu zobaczymy historie dotykające takich problemów, jak ucieczki z domu, agresja i przemoc rówieśnicza w szkole, niepełnosprawność, kryzysy psychiczne, próby samobójcze czy rodzinne konflikty i brak oparcia w najbliższych.

„Pomóż mi” – emisja: poniedziałek, 4 marca, godz. 15:00