Rewolucja sprzętowa w Netii

Netia, jedna z najstarszych polskich marek telekomunikacyjnych, zmienia swój wygląd. Oblicze marki ewoluuje i ukazuje cechy, które łączą ją z innymi kluczowymi markami Grupy Polsat Plus. W tym samym czasie premierę ma rewolucyjny dekoder Android TV - Netia Soundbox 4K.

Netia, jedna z najstarszych polskich marek telekomunikacyjnych, zmienia swój wygląd. Oblicze marki ewoluuje i ukazuje cechy, które łączą ją z innymi kluczowymi markami Grupy Polsat Plus. W tym samym czasie premierę ma rewolucyjny dekoder Android TV – Netia Soundbox 4K.

 

 

Netia to prawdziwie polska marka telekomunikacyjna z 30-letnią historią. W tym czasie przeszła trzy duże zmiany identyfikacji wizualnej. Od 2018 roku Netia jest częścią Grupy Polsat Plus, zachowując przy tym znaczącą autonomię, która widoczna jest również w zakresie identyfikacji wizualnej.

Dźwięk nie z tej ziemi

– Nowy etap ewolucji identyfikacji wizualnej marki Netia podkreślamy premierą całkowicie nowego dekodera Netia Soundbox 4K. Jest to pierwsze rozwiązanie do domów, oferowane przez operatora w Polsce z wbudowanymi głośnikami wykorzystującymi technologię Dolby Atmos z dźwiękiem zoptymalizowanym przez firmę Bang & Olufsen, jakością obrazu 4K, oparte o platformę Android TV. – powiedział Tomasz Dakowski, Członek Zarządu Netia S.A., Dyrektor Generalny Obszaru B2C.

– W połączeniu ze światłowodem nawet do 2 Gb/s i usługami mobilnymi ze smartfonami 5G, to najnowocześniejsza propozycja w Polsce. – dodał Tomasz Dakowski.

Nowe urządzenie jest pierwszym, oferowanym przez Grupę Polsat Plus, które wykorzystuje platformę Android TV. Prezentuje przy tym nowe podejście do tworzenia centrum domowej rozrywki. Producentem dekodera jest firma Sagemcom, która do współpracy w tym projekcie zaprosiła światowych liderów – firmy Bang & Olufsen i Dolby. To dzięki nim Netia Soundbox 4K zapewni użytkownikom czysty i głęboki dźwięk przestrzenny Dolby Atmos, pochodzący aż z 4 wbudowanych głośników. Dekoder obsługuje funkcje głosowe poprzez pilota, łączącego się po Bluetooth oraz standard komunikacji WiFi 6, który pozwala uzyskać niedostępną do tej pory przepustowość. Sprzęt wykorzystuje dwie różne częstotliwości WiFi – 2,4 GHz i 5 GHz – dzięki temu pozwala wykorzystać pełnię możliwości światłowodu Netii nawet do 2 Gb/s oraz niskie opóźnienia w transmisji. Dekoder będzie dostępny dla zainteresowanych abonentów telewizji 4K za dodatkową opłatą w wysokości 30 zł miesięcznie.