fot.: Polsat

Sprzedany mecz w Ultralidze? Organizator zawiesza graczy

Trwa Ultraliga - sezon wiosna 2024. Rozgrywki są transmitowane na antenie Polsat Games. Podczas jednego ze spotkań doszło do sytuacji, która wzbudziła kontrowersje.

Trwa Ultraliga – sezon wiosna 2024. Rozgrywki są transmitowane na antenie Polsat Games. Podczas jednego ze spotkań doszło do sytuacji, która wzbudziła kontrowersje.

23 stycznia w grze League of Legends zmierzyły się drużyny Iron Wolves i Team ESCA Gaming. Po zakończeniu rozgrywki jeden z influencerów obecny w internecie pseduoninem RybsonLoL zarzucił Iron Wolves sprzedaż meczu.

Wielu internautów w tym „Rybson” stwierdził, że w trakcie rozgrywki wystąpiło wiele podejrzanych akcji określanych jako wintrading. Zwrócił też uwagę na nagły wzrost kursu na różnych stronach bukmacherskich.

Organizator komentuje

Dzień później organizator UltraligiFrenzy wydał komunikat. Poinformował, że podjął decyzję o zawieszeniu na dwie następne gry zawodników Wen „kylin” Zheng i Shuai „Odin” Wang. W związku z tym Iron Wolves oddało walkowerem mecz z devils.one, który miał odbyć się 24 stycznia.

Zdaniem sędziów zawodnicy naruszyli regulimin Esports Regional League mówiący o zasadach fair play. Organizator we współpracy z Riot Games i Sportradar zapowiedział dochodzenie w celu ustalenia, czy doszło do potencjalnej manipulacji meczem.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ultraliga (@ultraliga)

Transmisje Ultraligi można oglądać w Polsat Games.