Styczeń w Crime+Investigation Polsat

Na początku nowego roku na Crime+Investigation Polsat zobaczymy kolejne "Najbardziej szokujące przypadki sądowe". W styczniu nie zabraknie też premier. "Kryminalne zagadki XXI" wieku przedstawią zbrodnie, których rozwiązanie było możliwe tylko dzięki użyciu współczesnej technologii. "Wyznania zza krat: Gypsy Rose Blanchard" to pierwszy tak szczery wywiad z kobietą, która przeżyła wiele lat cierpień i poniżeń ze strony własnej matki.

Na początku nowego roku na Crime+Investigation Polsat zobaczymy kolejne „Najbardziej szokujące przypadki sądowe”. W styczniu nie zabraknie też premier. „Kryminalne zagadki XXI” wieku przedstawią zbrodnie, których rozwiązanie było możliwe tylko dzięki użyciu współczesnej technologii. „Wyznania zza krat: Gypsy Rose Blanchard” to pierwszy tak szczery wywiad z kobietą, która przeżyła wiele lat cierpień i poniżeń ze strony własnej matki.

 

 

Najbardziej szokujące przypadki sądowe
Court Cam S5B
W piątki o 22:00 od 12 stycznia na Crime+Investigation Polsat
10×30’

 

Serial przedstawia dramatyczne momenty, do jakich dochodzi na salach sądowych – od przerażających wybuchów świadków po gwałtowne reakcje sędziów. Program, którego gospodarzem jest Dan Abrams, uzupełnia relacje z rozpraw o wywiady z sędziami, świadkami i ofiarami, dając pełny obraz zdarzeń, które doprowadziły zainteresowane strony przed oblicze Temidy.

Kryminalne zagadki XXI wieku
Murder in the 21st
W środy o 22:00 od 17 stycznia na Crime+Investigation Polsat
10×60’

 

Serial „Kryminalne zagadki XXI wieku” korzysta z prawdziwych archiwów, aby przedstawić współczesne zbrodnie. Dzięki tzw. śladom cyfrowym takim jak materiały śledcze, prywatne zdjęcia, publikacje w mediach społecznościowych, SMS-y, e-maile, twórcy odsłonią przed widzem kulisy najbardziej szokujących zbrodni ostatnich lat – zbrodni, których zagadkę można było rozwiązać wyłącznie dzięki użyciu najnowocześniejszych technologii XXI wieku.

 

Wyznania zza krat: Gypsy Rose Blanchard
The Prison Confessions of Gypsy Rose Blanchard
We wtorki o 22:00 od 30 stycznia na Crime+Investigation Polsat
6×60’

 

Gypsy Rose Blanchard przeżyła wiele lat cierpień i poniżeń z rąk dotkniętej zespołem Münchhausena matki. Lata tortur doprowadziły ją do ostateczności. Razem ze swoim chłopakiem, Nickiem Godejohnem w 2015 roku zamordowała matkę, a sprawa ta wstrząsnęła Ameryką i wywołała istną medialną gorączkę. Kobieta przyznała się do winy i otrzymała wyrok 10 lat pozbawienia wolności, ale została zwolniona przedterminowo w 2023 roku.

W tej opowieści nic nie jest jednak takie, jak się wydaje. Dee Dee dbała o utrzymanie wyidealizowanego wizerunku swoich relacji z córką, ale za zamkniętymi drzwiami kryły się tajemnice, które może ujawnić tylko Gypsy. Choć kobieta udzielała w przeszłości wywiadów, żaden z nich nie był taki, jak ten – po raz pierwszy jest gotowa opowiedzieć, co tak naprawdę się wydarzyło. Twórcy programu mieli wyłączny dostęp do bohaterki, dzięki czemu będziemy mieli okazję usłyszeć nieopowiedzianą dotąd historię jej życia, tego, co doprowadziło do morderstwa jej matki, a także dowiemy się, co się z nią stanie w przyszłości. Gypsy Rose Blanchard ujawni nowe fakty na temat cierpień, jakie musiała znosić z rąk własnej matki i psychopatycznej żądzy Dee Dee kontroli nad córką. Opowie także o próbach ucieczki i wcześniejszej nieudanej próbie zabójstwa matki i siebie. Nie zabraknie również historii o jej dynamicznej relacji z Nickiem Godejohnem.

Wywiady na wyłączność z Gypsy i osobami, które były najbliżej śledztwa, niewidziane wcześniej zdjęcia, filmy i dowody, pozwolą spojrzeć na tę złożoną historię z nowej perspektywy. Rozmowy z psychologami pomogą zrozumieć, jak lata kłamstw i manipulacji odbiły się na psychice Gypsy i jaki wpływ jeszcze będą mieć na jej przyszłość. Dzięki tej nowej produkcji świat ujrzy oblicze Gypsy Rose Blanchard, o którym nie miał pojęcia.