Wachowicz i Gessler przy wspólnym blacie w „Ewa gotuje”

Takiego duetu w jednej kuchni nikt się nie spodziewał! Już od 9 grudnia, w sobotnie poranki o godzinie 10:10 w Polsacie, kulinarni eksperci - Ewa Wachowicz i Mateusz Gessler połączą siły w trzech ostatnich odcinkach jesiennego sezonu „Ewa gotuje”. Będzie pysznie i inspirująco a wszystko okraszone wspaniałą atmosferą i ciekawymi poradami.

Takiego duetu w jednej kuchni nikt się nie spodziewał! Już od 9 grudnia, w sobotnie poranki o godzinie 10:10 w Polsacie, kulinarni eksperci – Ewa Wachowicz i Mateusz Gessler połączą siły w trzech ostatnich odcinkach jesiennego sezonu „Ewa gotuje”. Będzie pysznie i inspirująco a wszystko okraszone wspaniałą atmosferą i ciekawymi poradami.

 

 

Mateusz Gessler – fantastyczny szef kuchni i restaurator oraz prawdziwy geniusz smaku. Wraz z Ewą Wachowicz, kulinarną ekspertką w dziedzinie polskiej kuchni oraz producentką i gospodynią programu „Ewa gotuje„, przygotuje kilka dań w jej kuchni.

W dniu 9 grudnia wspólne gotowanie rozpocznie się od zupy rybnej. Jej bazą będzie ekstraktywny bulion na łbach i kręgosłupach, a w potrawie znajdzie się też sporo warzyw. Na danie główne Ewa zrobi zaskakujący bigos cygański – zaskakujący, bowiem bez kiszonej kapusty. Z kolei na deser upiecze sernik. Receptura będzie bardzo ciekawa, bo w tym serowniku nie znajdziemy ani grama… sera.
Kolejny odcinek 16 grudnia będzie niezwykły, bo… jubileuszowy! W ciągu ostatnich 16 lat powstało dokładnie 500 programów! Tym razem gotowanie zacznie się od rosołu na perliczce. Zupa trafi na talerz w towarzystwie domowego makaronu, którego – co ciekawe – do tej pory nigdy nie pojawił się w „Ewa gotuje”. Na danie główne będzie polędwiczka wieprzowa zapiekana w boczku, a w przygotowaniu potrawy pomoże Mateusz Gessler. Po obiedzie Ewa zaprosi widzów na panettone. Ta słynna włoska babka pochodzi z Mediolanu. Tradycyjnie wypiekana jest w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Receptura jest specyficzna, bowiem panettone powstaje z dwóch ciast, z których jedno dojrzewa przez 12 godzin.

Z kolei 23 grudnia, czyli w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia krakowski dom Ewy będzie już wysprzątany a choinka ubrana, więc autorce programu nie pozostanie nic innego niż przygotować potrawy na uroczystą wieczerzę. Krzątanina w kuchni zacznie się od postnej zupy grzybowej z suszonymi śliwkami. Kolejnym daniem będą kotleciki z pieczarek i suszonych grzybów leśnych, podane z modrą kapustą. Tę potrawę specjalnie dla Ewy przyrządzi Mateusz Gessler. Na deser Ewa upiecze piernik. Ciasto będzie nietypowe, bowiem powstanie na zsiadłym mleku.

„Ewa gotuje” trzy ostatnie odcinki sezonu – 9, 16 i 23 grudnia o godzinie 10.10
w Polsacie