Orleański, Gilon,Wachowicz i Sadowski gościnnie w „Łowcy skarbów. Kto da więcej”

Już 7 grudnia, w czwartek, o godz. 18:00 w Czwórce specjalny odcinek show „Łowcy skarbów. Kto da więcej",  a w nim cała plejada gwiazd, w tym obaj gospodarze, z których jeden zadebiutuje w roli sprzedającego.

Już 7 grudnia, w czwartek, o godz. 18:00 w Czwórce specjalny odcinek show „Łowcy skarbów. Kto da więcej”,  a w nim cała plejada gwiazd, w tym obaj gospodarze, z których jeden zadebiutuje w roli sprzedającego.

 

Swoje skarby na licytację wystawią: Ewa Wachowicz, Karolina Gilon, Przemysław Sadowski i Paweł Orleański, a całość poprowadzi Krzysztof Ibisz. Każdy z przyniesionych przedmiotów wiąże się z jakimś marzeniem jego posiadacza i osobistą historią, jaką poznamy w programie, a jednocześnie wspomoże szczytny cel, bo wszystkie wylicytowane środki przekazane zostaną na leczenie małych podopiecznych Fundacji Polsat.
Program rozpocznie – tym razem jako sprzedający – Paweł Orleański. Jego skarb to magnetofon szpulowy w zestawie z mikrofonem i słuchawkami, na którym bohater licytacji w dzieciństwie rozwijał pasję, jaką dziś realizuje także w życiu zawodowym.  Magnetofon należał do jego taty, który słuchał na nim ulubionej muzyki, a małemu Pawłowi i jego siostrze wolno było się nim bawić, jako „zestawem młodego dźwiękowca”, jedynie pod rodzicielskim nadzorem. Więcej o jednym z mniej znanych widzom talentów Pawła Orleańskiego i działalności, w której go wykorzystuje, dowiemy się z jego rozmowy z Krzysztofem Ibiszem i ekspertem, Adamem Śmiałkiem, a podczas licytacji poznamy mało znane fakty związane z Wiedźminem, „oprawcą” i sąsiadem Pawła w jednej osobie…


Okazały zestaw kuchennych skarbów – od książek, przez ręcznie wykonaną i malowaną zapaskę, po gadżety z wyjątkowym nożem na czele, zaprojektowanym przez światowej klasy designera, Komina Yamadę – zaprezentuje w programie Ewa Wachowicz. Gwiazda, której telewidzom i wielbicielom dobrej kuchni nie trzeba przedstawiać, swój pierwszy, wymarzony profesjonalny nóż szefa kuchni, jakim „wykroiła” potem 500 odcinków swojego telewizyjnego hitu, przywiozła przed laty aż ze Stanów Zjednoczonych. O nożu, który w Europie i w Azji był wówczas nie do zdobycia i o tym co robił w słynnym nowojorskim Museum of Modern Art, a także o fascynującej historii tego przedmiotu i tajnikach ikonicznego projektu, będącego majstersztykiem pod względem designu i funkcjonalności, dowiemy się podczas ekspertyzy, którą przeprowadzi Kora Tea Kowalska.


Jako trzeci wystąpi w tym odcinku Przemysław Sadowski. Aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, znany m.in. z takich produkcji, jak „Pierwszy milion”, „Układ zamknięty” czy „Fala zbrodni”, do programu przyniósł okazały amerykański dyspenser na gumy do żucia, wypełniony szklanymi kulkami. O tym, skąd się pojawił w jego mieszkaniu i do czego służył ten kolorowy i cieszący oko przedmiot oraz w jaki sposób wiązał się z jego młodzieńczymi marzeniami i z filmowym debiutem w „Pierwszym milionie”, dowiemy się podczas rozmowy aktora z prowadzącym oraz autorem ekspertyzy, Danielem Stoińskim.


Bohaterką ostatniej licytacji będzie Karolina Gilon. Gwiazda programów „Ninja Warrior Polska” i „Love Island. Wyspa miłości” na licytację wystawi globus i busolę, które, jak mówi, mają magiczną moc. O tym, jak spełniły się wszystkie jej marzenia o podróżach w miejsca, w które w dzieciństwie trafiła, wędrując w ciemno „palcem po mapie” oraz o pochodzeniu tajemniczych rysunków na podstawce globusa, a także o tym, czym różni się busola od kompasu, dowiemy się podczas poprzedzającego licytację spotkania Karoliny z prowadzącym oraz z ekspertem, Jakubem Naumiukiem.

„Łowcy skarbów. Kto da więcej” w czwartek, 7 grudnia, o 18:00 w Czwórce