fot.: Wydarzenia 24
TYLKO U NAS

Telewizja W24 ruszy dopiero w 2024 roku? UKE konsultuje się z KRRiT

KRRiT udzieliła Telewizji Polsat koncesję na nadawanie stacji W24. Kanał ma być dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej, na MUX1.

KRRiT udzieliła Telewizji Polsat koncesję na nadawanie stacji W24. Kanał ma być dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej, na MUX1.

W24 to nowa telewizja informacyjna prezentująca wieści z kraju i ze świata. Serwisy informacyjne będą następować kolejno po sobie – przedzielane informacjami o pogodzie i doniesieniami ze świata sportu i z mediów społecznościowych. Stacja ma skupiać się na informacjach, publicystyka będzie ograniczona do minimum.

Jak wynika z informacji Press.pl, telewizja W24 będzie nadawać programy, które aktualnie można oglądać w Wydarzeniach 24.

Polsat czeka na rezerwację częstotliwości

Nadawca kanału W24, Telewizja Polsat zwróciła się do Prezesa UKE o dokonanie rezerwacji częstotliwości MUX1. Wniosek oczekuje na rozpatrzenie.

Telewizja Polsat sp. z o.o. wnioskiem z dnia 13 listopada 2023 r. zwróciła się do Prezesa UKE o dokonanie rezerwacji częstotliwości w celu rozpowszechniania programu telewizyjnego pod nazwą „W24” w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie pierwszym na obszarze całego kraju, zgodnie z warunkami zawartymi w koncesji nr 852/2023-T wydanej przez Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w dniu 30 października 2023 r. – poinformowała Klaudia Kieliszczyk z Wydziału Komunikacji UKE.

Jak dodaje Klaudia Kieliszczyk, „sprawa jest na etapie przekazania do Przewodniczącego KRRiT”. Urząd Komunikacji Elektronicznej przed wydaniem decyzji musi skonsultować jej projekt z Maciejem Świrskim. Zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym, ma on 30 dni od dnia otrzymania projektu decyzji na zajęcie stanowiska.

Rezerwacji częstotliwości na cele rozprowadzania lub rozpowszechniania programów radiofonicznych lub telewizyjnych, Prezes UKE dokonuje, zmienia lub cofa w porozumieniu z Przewodniczącym KRRiT. Niezajęcie stanowiska przez Przewodniczącego KRRiT w terminie 30 dni od dnia otrzymania projektu decyzji w sprawie rezerwacji częstotliwości jest równoznaczne z uzgodnieniem projektu – fragment art. 114 Prawa Telekomunikacyjnego.

W24 zastąpi TVP ABC

KRRiT ogłosiła konkurs na miejsce na MUX1 w związku z przejściem kanału TVP ABC na MUX6. Telewizja Polsat rywalizowała z Red Carpet Media Group i MWE Rodzina. Stacja RED CARPET PLUS TV miała mieć charakter filmowo-serialowy. Spółka Michała Winnickiego zaproponowała uruchomienie stacji: Rodzina TVC (kanał wspierający „tradycyjny model rodziny”, promujący „sakrament małżeństwa związku kobiety i mężczyzny”), NASZA OPOKA TV (stacja „promująca tradycyjne i konserwatywne wartości rodzinne i międzyludzkie w połączeniu z propaństwową linią historyczną”), DZISIAJ TV (telewizja informacyjna z treściami nawiązującymi do tradycji, religii i „niezafałszowanej historii”) oraz EDU JUNIOR (program dla dzieci z treściami pozbawionymi przemocy).